Haberleri

12.05.2022

AKKUYU NGS İŞÇİLERİ TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

12 Mayıs 2022, Büyükeceli, Mersin, Türkiye – Karadeniz kulübünün Spor Toto Süper Lig 2021-2022 sezonu birinciliği, takımın anavatanı olan Trabzon'un yanı sıra İstanbul'da da coşkuyla kutlandı. Binlerce Karadenizlilerin çalıştığı Türkiye'nin ilk nükleer santrali olan Akkuyu’nun inşasında görev alan kulübün taraftarları da bu coşkuyu paylaştılar.

 

Yüzlerce işçi, vardiya arasında, inşaat yönetiminin izniyle sahada büyük bir Trabzonspor pankartı açtılar ve kulüplerini desteklemek için bayraklar sallayıp tezahüratlar yaptılar, marşlar söyleyip dans ettiler. İnşaat alanı kısa süreliğine Trabzonspor takımının renkleri olan Bordo-Maviye büründü.

 

Taraftarlar, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh tarafından karşılandı. Sergey Butckikh yaptığı açıklamada; “Trabzonspor kulübünü ve tüm taraftarlarını kutlar, uzun zamandır beklenen şampiyonluk için tebrik ederiz! Bugün, Akkuyu NGS inşaatçılarından oluşan büyük bir dost ekip, Türkiye'nin en güçlü futbol takımını tebrik ediyor. Sevgili inşaatçılar, biz büyük bir aileyiz. Ünlü ve sevilen bir futbol kulübünün NGS sahasında şampiyonluk sevincini paylaşmak hepimiz için mutluluk verici!” dedi.

 

Sergey Butckikh, her taraftarın şampiyonluk ruhunu hissetmesi için, şampiyon Trabzonspor takımının oyuncularının imzalarını taşıyan ve sahaya özel olarak teslim edilen bir topu işçilere hediye etti.

 

Trabzonspor, uzun yıllardan sonra 30 Nisan 2022 tarihinde Antalyaspor ile 2-2 berabere kalarak sezonun bitimine üç hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.