Haberleri

11.03.2019

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları Runatolia- 2019 Maratonu’na katıldı

Antalya’nın fethinin 812. Yıldönümü kutlamaları kapsamında 13.sü düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’ düzenlendi.10 bin kişinin katıldığı maratonda Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları da yer aldı. Merdan Hudayberdiyev 42 km, Nilgun Çolakoğlu ve Dmitry Budnikov - 21 km, Svetlana Budnikova - 10 kilometre mesafelerde koşarken,  Lyubov Balakhnina, meslektaşları desteklemek için yarışmaya geldi.

 

"Runatolia 2019 Maratonu, bizzat katılmakta olduğum 8. Maraton koşusudur. Akkuyu Nükleer A.Ş. adına bu koşuya ve benzer diğer uluslararası spor etkinliklerine katılmak gerek ben için, gerek meslektaşlarım için gurur vericidir. 42 kilometrelik mesafede koşu yapmak kolay değildir. Bizler başarı ile finişe gelmiş olduk ve bu başarıyı hayata geçirilmesi için çalışmakta olduğumuz projenin gerçekleştirilmesinde de yakalayacağımıza inanıyorum. Bizlere değerli desteklerini eksik etmeyerek benimle birlikte Runatolia 2019 Maratonu’na katılan değerli meslektaşlarımıza ve Şirketimiz Yönetimine ayrıca teşekkür ederim"- diye duygularını bizimle paylaştı Akkuyu Nükleer A.Ş. Kıdemli Uzmanı Merdan Hudayberiyev.

 

Akkuyu Nükleer A.Ş.  çalışanlarından olan Dmitry Budnikov koşu hakkındaki yorumlarını şu cümlelerle ifade etti: “Maraton çok güzel bir yerde gerçekleşti. Organizasyonun üst düzeyde olduğunu ayrıca vurgulamak isterim, zira tam anlamıyla başarılı bir sağlık ve spor etkinliğiydi! Her ekip şirketini temsilen koşuyu başarıyla tamamlamak için elinden geleni yaptı. Tabi ki bu etkinlikte meslektaşlarımla birlikte koşmaktan çok memnun oldum”.


Bilgi Notu:

 

Uluslararası Runatolia Maratonu, her sene Mart ayında, otoyol üzerinde düzenlenen bir koşu müsabakası olup,  Türkiye’nin Antalya kentinde düzenlenmektedir. Bu Maraton, IAAF Road Race Label Events altın statüsüne sahip olan, İstanbul Maratonu’ndan sonra ikinci önemli maratondur.

 

Runatolia Maratonu ilk kez 19 Mart 2006 yılında düzenlenmiştir. Musabaka programı, klasik maraton, yarı maraton, 100 metre mesafeye koşu, süre ölçümü olmadan 4 km mesafeye toplu koşu gibi yarışmaları kapsamaktadır. Ayrıca,  tekerlekli sandalyeli engelliler için de ayrı bir yarış dalında müsabaka tertip edilmektedir.

 

Antalya Maratonu parkuru, Türkiye Atletizm Federasyonu’nu katılımıyla, Uluslararası Maratonlar ve  Koşular Birliği gereklilikleri uyarınca oluşturulmuş olup, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından tanınmıştır ve Türkiye’de en yaygın toplumsan spor etkinlikleri statüsünü kazanmıştır.