Haberleri

29.09.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI VESİLESİYLE GÜLNAR’DAKİ OKULLARI TEBRİK ETTİ

AKKUYU NÜKLEER şirketi, uzun süredir devam eden pandemi süreci nedeniyle dört gözle beklenen yeni eğitim-öğretim yılı başında, Mersin’in Gülnar ilçesindeki okulları kutladı.

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın, yeni eğitim yılı münasebetiyle çocuklara ve öğretmenlere gönderdiği tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi; 

 

Yaz sona erdi ve çocuklarımızı yeni eğitim yılı bekliyor. Okulun, gelecekteki kazanımlar ve başarılar için size sağlam bir temel oluşturduğunu biliyoruz. Nükleer santralin inşa edildiği Gülnar ilçesindeki okulları eğitim-öğretim yılının başlaması vesilesiyle AKKUYU NÜKLEER adına tebrik ediyorum. Okulların her zaman birçok ihtiyacı oluyor, onları desteklemek ve gelecek nesillerin refahı için potansiyellerini artırmalarını temenni etmek istiyoruz. Umarım ilçemizdeki eğitim daha konforlu ve verimli olur. Başarılar diliyorum.”

Yeni eğitim-öğretim yılının başlanması vesilesi ile Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov tarafından Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’ya bir bağış sertifikası takdim edildi. Bağışlanan kaynaklar, ilçedeki okullara paylaştırılmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktarılmıştır.

 

Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, “Genç nesillerin eğitimine büyük önem veriyoruz ve bu konuda AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin değerlerimizi paylaşması bizim için çok sevindirici. Eğitim sektörü, sürdürülebilir kalkınma ve refah açısından ülkenin temelini oluşturmaktadır. İlçemize verdikleri desteklerinden ötürü AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye teşekkürlerimizi sunarız”, ifadelerini kullandı.

 

Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut tarafından, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye teşekkür edilirken; yardımların sınıfların yenilenmesinden spor malzemesi ihtiyaçlarına kadar çeşitli alanlarda kullanılacağı aktarıldı.

 

Akkuyu NGS’nin inşa edildiği ilçedeki sosyal kurumların desteklenmesi, şirket için güzel bir gelenek haline getirildi. AKKUYU NÜKLER şirketince, daha önce Silifke İlkokulu’nun yanı sıra, Aile Sağlığı Merkezi’ne ve Büyükeceli İlkokulu’na hediye çekleri verilmişti.