Haberleri

23.04.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı

“Değerli meslektaşlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güçlü devletin en önemli iki değerini bir araya getirdi: bağımsızlık ve genç nesil. Zira çocuklar, her milletin geleceği ve temelidir. Türkiye’de bu bayram her zaman geniş katılımla, büyük bir önem atfedilerek, büyük bir coşku ve sevgiyle kutlanıyor. Bu yıl sokaklarda alışılagelen törenler ve oyunlar düzenlenmeyecek; çocuklarımız evde kalmak durumundalar.

 

Ben de bir anneyim ve biz ebeveynler, bugünlerde önemle; çocuklarımızın eğitime olan ilgisini sürdürmeli, onlara ilham, gelişimlerine destek vermeli ve morallerini yüksek tutmalıyız.  Bugün onlar için güvenilir bir kucak, örnek bir insan olmak özellikle önem taşıyor. Bir çocuk için en güvenilir koruma, sağlıklı koşullar ve dostane bir ailedir.

 

Bizler, çocuklarımıza güzel ve güvenilir bir gelecek sağlamamız gerektiğini biliyor ve tam da bunun için Türkiye Cumhuriyeti’ndeki ilk nükleer santrali inşa ediyoruz. Yeni teknolojiler ve temiz enerji, bu güçlü ülkenin refahı için bir temel teşkil edecek olup bu temeli geliştirecek olanlar; belki henüz kreşe giden, okul sıralarında oturan çocuklarımızdır! Onların güzel koşullarda yaşamaları ve öğrenim görmeleri için mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Bizler de, Akkuyu Nükleer ailesi olarak, bu zor dönemde inşaat sahasına en yakın konumda bulunan okula destek verme kararı aldık.”