Haberleri

24.03.2023

AKKUYU NÜKLEER A.Ş ULUSAL YARATICILIK YARIŞMASI DÜZENLİYOR

24 Mart 2023, Мersin, Türkiye – AKKUYU NÜKLEER A.Ş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl da çocuklara yönelik bir yaratıcı yarışma düzenliyor. Yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından 6-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler katılabilecek.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan çocuk ve gençleri kapsayan yarışma, 6-10 ve 11-16 olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenecek. Katılımcılar, “Enerjik Yüzyıl” temalı video çekimi, “Atomik Süper Kahraman” temalı çizim ve “Dünyayı Değiştiren Enerji” temalı resim olmak üzere üç ayrı kategoride yarışacak. Seçtikleri kategoride katılım sağlayacaklar. Jüri, katılımcıların eserlerini teknik performans, sanatsal ifade ve yarışma temasına uygunluk açısından değerlendirecek. Yarışma sonunda her yaş kategorisinden ilk 3’e girenler yarışmanın kazananları olacak.

 

Katılımcılardan çalışmalarında, artan enerji talebinin karşılanması açısından nükleer santral inşa etmenin önemini ve nükleer enerjinin sera gazına yol açmadığından, gelecek nesiller için çevrenin korunmasını sağlayacak bir güç kaynağı olarak rolünü vurgulamaları isteniyor.

 

24 Mart itibariyle başlayan yarışma için başvurular 15 Nisan’a kadar yapılabilecek. Başvuruların communications@akkuyu.com e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor.

 

Başvuru kuralları ve katılım formlarını linkten indirebilirsiniz. Video kategorisine başvuru yapacak katılımcılar, bu linkteki formu doldurarak videoları gönderebiliyorlar. Kazananlar 23-30 Nisan 2023 tarihleri arasında AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin internet sayfasından ve şirketin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.