Haberleri

09.06.2020

AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİ ÇALIŞANLARI DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

5 Haziran 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - Akkuyu NGS inşaat sahası çalışanları, Dünya Çevre Günü vesilesi ile sahanın bulunduğu Büyükeceli Mahallesinde çevre temizleme etkinliğini düzenledi. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları ile IC İçtas İnsaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinden oluşan yaklaşık yüz kişilik bir ekibin katıldığı etkinlikte mahallede çöp toplanarak çevre koruma farkındalığına dikkat çekildi.

 

Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov’un mesajında şu sözlere yer verildi:

“Büyükeceli, Akkuyu NGS inşaat sahasında görev yapan şirket çalışanlarımızın evi haline geldi ve yerel sakinlerle birlikte evimizi düzenli tutmak istiyoruz. Sokağa çıkıp çöp toplamak, kendi evimizi korumayı ifade eder ve bu her birimizin farkına varması gereken bir gerekliliktir. Dünyamız, insanoğlunun ortak bir evidir, her birimiz onun temizliğinden sorumluyuz. Tüm elektrik üretim yöntemleri içinde çevreye en az etki eden nükleer enerjidir. Nükleer enerji santrallerinde çalışan ve nükleer teknolojileri destekleyen herkes doğanın korunmasına katkıda bulunmaktadır. Doğa, kaynaklarını, güzelliğini ve ihtişamını bizlere cömertçe sunuyor. Bizler de onu korumalıyız. Gelecek nesillerin yaşaması için gereken elverişli koşulları ancak bu şekilde koruruz.”

 

Akkuyu Nükleer Santrali inşaat sahasında görev alan çalışanlar tarafından düzenli olarak çöp toplama kampanyaları düzenleniyor.  Bu kez düzenlenen etkinlik, salgına karşı gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

 

Dünya Çevre Günü, 1972'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısında ilan edildi. BM, her yıl bu günde devletleri ve kuruluşları çevreyi koruma ve geliştirme niyetlerini ortaya koyan etkinlikler yapmaya çağırıyor. Her yıl farklı bir sloganla düzenlenen Dünya Çevre Günü’nün 2020 yılında sloganı "Şimdi Doğa Zamanı" olarak belirlendi.