Haberleri

23.05.2020

AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİ, MERSİN İLİ SAKİNLERİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

23 Mayıs 2020, Mersin ili, Türkiye. AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Ramazan Bayramı vesilesiyle NGS’ye en yakın yerleşim yeri olan Büyükeceli sakinlerinin bu önemli gününü kutluyor. Şirket tarafından Türk vatandaşları için kutsal sayılan bayramlara her zaman özel bir önem verildi. Bu bakış açışıyla Ramazan aylarında, Büyükeceli sakinleri için verilen iftar sofralarında bir araya gelindi. Bu yıl pandemi nedeniyle, aynı masada olmak, bu bereketli zamanı paylaşmak fırsatı bulunamadı. Ancak, kutsal Ramazan ayının sonunda, NGS inşaat bölgesinin sakinlerine, şirket çalışanları tarafından sıcak bir kutlama yapıldı.

 

Şu an yaşanılan salgın durumundan bağımsız olarak, yoksul vatandaşları desteklemek için, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları tarafından, gıda paketleri oluşturularak Büyükeceli sakinlerine teslim edilmiştir. Paketler, salgın göz önünde bulundurulup gerekli önlemler alınarak dağıtıldı. Kutuların içerisine bırakılan kartpostallar ile civar sakinlerine, “Mutlu Bayramlar” mesajı da iletildi.  

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Türk halkına gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verildi:

 

“Aydınlık zaman – cömert Ramazan Bayramı geliyor. Bu Bayramda herkesin barış, uyum ve ahenk içinde olmasını diliyorum. Tüm bayramların sevincini, eskisi gibi; meslektaşlarımız, ortaklarımız ve Mersin ili sakinleriyle yeniden paylaşmak için kısıtlayıcı önlemlerin sona ermesini dört gözle bekliyoruz. Size ve sevdiklerinize iyilik, sağlık ve mutlulukla iyi bayramlar diliyorum!”