Haberleri

21.02.2020

AKKUYU NÜKLEER TÜRK TEDARİKÇİLERİN GÖRÜŞLERİNİ ALIYOR

10 Şubat 2020, Ankara, Türkiye – AKKUYU NÜKLEER  Satın Alma Direktörlüğü tarafından, şirketin Ankara ofisinde Türk tedarikçileri ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, şirketin ihale sürecini başarılı bir şekilde tamamlayıp,  hâlihazırda Akkuyu NGS projesi için mal ve hizmet tedarikçisi sıfatıyla katılan Türk şirketlerinin yanı sıra, ihale katılmış olup, ihale sürecini geçemeyen şirketlerin temsilcileri de davet edildi.

 

Toplantıya, hem mevcut tedarikçiler hem de şirketin faaliyet alanı kapsamında, hukuk danışmanlık, ofis sarf malzemeleri temini, taşımacılık ve lojistik  gibi ihtiyaç duyulan her türlü mal ve hizmetin temin edilebileceği potansiyel tedarikçi şirketler katılım sağladı.

 

Söz konusu çalışma toplantısı ile ilgili konuşan AKKUYU NÜKLEER  Satın Alma Direktörü Naylya Urazova “Bugünkü toplantıya katılan herkes AKKUYU  NÜKLEER  satın alma prosedürlerine, ihale dokümanlarında aranan şartlara  aşinadır, herkes ihalelere katılım deneyimine sahiptir. Bugünkü ortak çalışmamızın amacı, ihalelere katılan Türk partnerlerimizin en fazla  zorlandığı hususları tespit etmek ve bu sorunların önüne geçilmesine yönelik çözümler üretmeye çalışmaktır. Kendi mal ve hizmetlerini teklif edebilecek Türk şirketlerinin sayısı ne kadar fazla olursa, bizim açımızdan da seçim yapabileceğimiz ve cazip ticari teklifler alabileceğimiz alan o kadar geniş olur” ifadelerini kullandı.  

 

Yerli tedarikçilerin görüşlerinin alınmasına devam edilecektir. AKKUYU NÜKLEER, bu çerçevede işbirliği kapsamının genişletilmesi ve Akkuyu NGS projesi kapsamında daha fazla Türk şirketinin katılım sağlamasına yönelik olarak Türk tedarikçileri ile çalışmalarını devam ettirecektir. Edinilen ortak deneyimlerin masaya yatırılacağı ve değerlendirileceği bu tür görüşmelerin düzenli olarak yapılması planlanmaktadır.  

 

Türk tedarikçileri ile bir sonraki toplantı, 4-5 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Nükleer Güç Santralleri Fuar ve Zirvesi – NPPES-2020 kapsamında gerçekleştirilecektir. Program kapsamında  satın alma sürecine ilişkin uygulamaların ele alınacağı oturumlar ve AKKUYU NÜKLEER temsilcileri ile Türk iş dünyasının çeşitli sektör temsilcileri arasında ikili görüşmelerin yapılması planlanmıştır.