Etkinlikler

14.11.2018

Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler

Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri onlara eşlik eden öğretmenleri ile birlikte Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Devamı


04.01.2016 

Emin Dursun Kaya İlkokulu öğrencilerine nükleer enerji anlatıldı

Emin Dursun Kaya İlkokulu’ndan 47 öğrenci ve 3 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek nükleer enerji hakkında bilgi aldılar. 

Devamı 

 

29.12.2015 

Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Akkuyu NGS hakkında bilgi aldı 

Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 55 öğrenci ve 3 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi aldılar.

Devamı 

28.12.2015 

Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Bilgilendirme Merkezine ziyaret 

Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 56 öğrenci ve 3 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bilgi almak amacıyla ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

22.12.2015 

Erdemli Akdeniz Ortaokulu öğrencilerine nükleer enerji anlatıldı 

Erdemli Akdeniz Ortaokulu’ndan 60 öğrenci ve 1 öğretmen Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı
22.12.2015 

Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler

Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu’ndan 7. ve 8. sınıf öğrencileri Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi  almak için Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı

 


  

21.12.2015 

Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu NGS anlatıldı 

Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi’nden 55 öğrenci ve 3 öğretmen Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi almak için Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

21.12.2015 

Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu öğrencilerine bilgilendirme yapıldı 

Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu’ndan 6. sınıf öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ederek Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi aldılar. 

Devamı

 


 

18.12.2015 

Mut Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti 

Mut Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 53 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan bir grup,  Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi almak için Bilgilendirme Merkezini ziyaret etti. 

Devamı 

17.12.2015 

Mersin Üniversitesi öğrencileri Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgilendirildi 

Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi’nden 50 öğrenci ve 2 akademisyen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek nükleer enerji konusunda bilgi aldı. 

Devamı
17.12.2015 

Akdere Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlkokulu öğrencileri Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler 

Akdere Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlkokulu’ndan 3. ve 4. sınıf öğrencileri, kendilerine çok yakın bir mesafede kurulacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi hakkında bilgi almak için Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı
15.12.2015 

Erdemli Esenpınar Ortaokulu öğrencilerinin soruları yanıtlandı 

Erdemli Esenpınar Ortaokulu’ndan 60 öğrenci ve 3 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek, Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi aldılar. 

Devamı 

14.12.2015 

Çamlıyayla Atatürk ortaokulu öğrencilerine nükleer enerji ve elektrik üretimi anlatıldı 

Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu’ndan 5. sınıf öğrencileri Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi almak için Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler. 

Devamı 

11.12.2015 

Öğrencilerden Akkuyu NGS Projesi’ne yoğun ilgi 

Abdullah Günaydın İlkokulu’ndan toplam 117 öğrenci ve 5 öğretmen iki grup halinde Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi aldılar.  

Devamı

 


 

10.12.2015 

Abdullah Günaydın İlkokulu öğrencilerinden Bilgilendirme Merkezine ziyaret 

Abdullah Günaydın İlkokulu’ndan toplam 115 öğrenci ve 5 öğretmen iki grup halinde, Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

09.12.2015 

Çukurova Üniversitesi öğrencilerine nükleer enerji anlatıldı 

Çukurova Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan 45 öğrenci ve 1 akademisyen Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

09.12.2015 

Abdullah Günaydın İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri nükleer enerji hakkında bilgilendirildi 

Abdullah Günaydın İlkokulu’ndan 55 öğrenci ve 3 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ederek Akkuyu NGS Projesi ve enerji çeşitleri hakkında bilgi aldılar. 

Devamı

 08.12.2015

Erdemli Kargıcak Ortaokulu öğrencilerinden Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne ziyaret

Erdemli Kargıcak Ortaokulu öğretmenleri ile 5., 6 ve 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 160 kişilik bir grup Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgilendirildi. 

Devamı 

08.12.2015

Sarıkavak Ortaokulu öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler 

Sarıkavak Ortaokulu’ndan 42 öğrenci ve 4 öğretmen Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

07.12.2015 

Ahmet Hocaoğlu Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri nükleer enerji hakkında bilgilendirildi 

Ahmet Hocaoğlu Ortaokulu’ndan 45 öğrenci ve 6 öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler.  

Devamı 

07.12.2015

Ahmet Hocaoğlu ortaokulu öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi anlatıldı 

Ahmet Hocaoğlu Ortaokulu’ndan 30 öğrenci ve 1 öğretmen Akkuyu Nükleer Toplum Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldılar.

Devamı 

04.12.2015 

Mehmet Ramiz Asutay İlkokulu öğrencilerine nükleer enerji anlatıldı 

Mehmet Ramiz Asutay İlkokulu’ndan 45 öğrenci ve 4 öğretmen Akkuyu Bilgilendirme Merkezini ziyaret ederek Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi aldılar. Merkez Müdürü ve uzmanlar tarafından karşılanan öğrencilere öncelikle projenin teknik yapısı ve çalışma prensibini anlatan kısa filmeler izletildi. 

Devamı

 


 

03.12.2015  

Alsancak Toroslar Lions Ortaokulu’ndan Bilgilendirme Merkezi’ne ziyaret 

Mersin Alsancak Toroslar Lions Ortaokulu’ndan 55 öğrenci ve iki öğretmen Akkuyu Toplum Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

03.12.2015  

Mersin Tece İlkokulu öğrencilerine nükleer enerji anlatıldı 

Mersin Tece İlkokulu’ndan 45 öğrenci ve iki öğretmen Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek nükleer enerji konusunda bilgi aldı. 

Devamı

 


 

02.12.2015  

Mehmet Ramiz Asutay İlkokulu öğrencileri Bilgilendirme Merkezi’nde ağırlandı 

Mehmet Ramiz Asutay İlkokulu’ndan 36 öğrenci ve üç öğretmen Bilgilendirme Merkezini ziyaret ederek Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bilgi aldılar. 

Devamı

 


 

02.12.2015  

Toroslar Alsancak Lions Ortaokulu öğrencilerinden Bilgilendirme Merkezi’ne ziyaret 

Toroslar Alsancak Lions Ortaokulu’ndan 45 öğrenci ve üç öğretmen Akkuyu Nükleer Projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

01.12.2015  

Silifke Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi anlatıldı 

Silifke Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 20 öğrenci ve iki öğretmen Mersin Akkuyu Nükleer Bilgilendirme Merkezi’ni “Akkuyu Nükleer Projesi” hakkında  bilgi almak için ziyaret ettiler. 

Devamı

 


 

30.11.2015  

Adana Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine nükleer bilgilendirme 

Adana Anadolu Lisesi’nden 45 öğrenci ve üç öğretim görevlisinden oluşan bir grup,  Mersin Akkuyu Nükleer  Bilgilendirme Merkezi’ni “Akkuyu Nükleer Projesi” hakkında  bilgi almak için ziyaret ettiler. 

Devamı

 20.11.2015 

Çukurova Üniversitesi öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler 

Adana Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden 45 öğrenci ve bazı akademisyenler Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek, Akkuyu Projesi ile ilgili bilgi aldılar. 

Devamı

 19.11.2015

Mersin Bilgilendirme Merkezi’nden Aydıncık Kamaş İlkokulu öğrencilerine ziyaret

Aydıncık Kamaş İlkokulu’ndan 140 öğrenci ve okulun öğretmenleri, 2 grup halinde enerji çeşitleri, nükleer enerji ve Akkuyu Nükleer Güç Santral Projesi hakkında bilgilendirildi. 

Devamı

 18.11.2015 

Mimar Sinan Ortaokulu öğrencileri Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgilendirildi

Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından, Mimar Sinan Ortaokulu’nun 7. ve 8. sınıflarından 125 öğrenciye üç grup halinde, Akkuyu Projesi’ni tanıtan bir sunum yapıldı. 

Devamı

 17.11.2015 

Mersin Bilgilendirme Merkezi’nden Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerine bilgilendirme sunumu yapıldı

Mimar Sinan Ortaokulu’ndan  180 öğrenci  dört grup halinde, Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Nükleer  Santral Projesi hakkında bilgilendirildi. 

Devamı

 16.11.2015 

Aydıncık Ortaokulu öğrencileri “nükleer enerji” hakkında bilgilendirildi

Mersin’e yaklaşık 170 km, Akkuyu Nükleer Santral sahasına ise yaklaşık 30 km mesafede bulunan Aydıncık Ortaokulu’ndan 400 öğrenci Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı ve uzmanlar tarafından Akkuyu Nükleer Projesi ve nükleer enerji konusunda bilgilendirildi. 

Devamı
13.11.2015  

Sarıcı, Mehmet Serttaş Anadolu Lisesi öğrencilerini bilgilendirdi

Mehmet Serttaş Anadolu Lisesi’nden yaklaşık 150 öğrenci, Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Nükleer Projesi ve projenin genel özellikleri konusunda bilgilendirildi. 

Devamı 

12.11.2015  

Mersin Üniversitesi öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi anlatıldı 

Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği ve Makine Mühendisliği’nden 100 öğrenci Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi.  

Devamı

 11.11.2015 

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

Mersin Atatürk Anadolu Lisesi’nde 380 kişiden oluşan 9. sınıf öğrencisine Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Projesi’ni tanıtan detaylı bir sunum yapıldı.  

Devamı

 09.11.2015

Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi anlatıldı

Mimar Sinan Ortaokulu 7. ve 8. sınıf öğrencilerine Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lütfi Sarıcı tarafından Akkuyu NGS Projesini anlatan bir sunum yapıldı.

Devamı 

06.11.2015

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları tarafından, 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencilerine üç grup halinde (9., 10. ve 11. sınıflar) nükleer enerji ve Akkuyu Nükleer Projesi hakkında bilgi verildi. 

Devamı 

27.10.2015

Yenişehir İlkokulu öğrencilerine “enerji” eğitimi 

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları, Yenişehir İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrencilerine 4 grup halinde enerjiye giriş ve Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bir sunum yaptı. 

Devamı
26.10.2015

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları Çukurova Üniversitesi akademisyenleri ile buluştu

Mersin Bilgilendirme Merkezi uzmanları, Adana Çukurova Üniversitesi Fen Fakültesi’nde görev yapan akademisyenler ile bir araya geldi. 

Devamı

 

 

23.10.2015

Mersin Üniversitesi’nde Akkuyu NGS Projesi anlatıldı

Mersin Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği öğrencilerine Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Projesini tanıtan bir sunum yapıldı. 

Devamı  

22.10.2015

Silifke Anadolu Lisesi öğrencilerine nükleer enerjiyle ilgili sunum yapıldı

Silifke Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine Mersin Bilgilendirme Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından Akkuyu Projesi ve Rusya’da nükleer mühendislik eğitimi fırsatları ile ilgili bir sunum yapıldı. 

Devamı 

21.10.2015

“Akkuyu NGS Projesi” Namık Kemal Ortaokulu öğrencilerine anlatıldı

 Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı, Namık Kemal Ortaokulu 7. ve 8. sınıf öğrencilerine Akkuyu Projesine ilişkin bir sunum yaptı. 

Devamı 

20.10.2015 

Mersin Bilgilendirme Merkezi, Yahya Akel Fen Lisesi öğrencilerini bilgilendirdi 

Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı tarafından, Yahya Akel Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine, Akkuyu Projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. 

Devamı  

15.10.2015

İçel Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu NGS  Projesine ilişkin sunum yapıldı

İçel Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapan Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı, Akkuyu NGS Projesi, radyasyon ve radyoaktivite, kullanılmış yakıtların bertarafı, MepHI’de eğitim gibi konularla ilgili bilgi verdi. 

Devamı  

14.10.2015

Şevket Pozcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Akkuyu NGS Projesi anlatıldı

 Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup Lutfi Sarıcı, Şevket Pozcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine Akkuyu Projesi ile ilgili bir bilgilendirme sunumu yaptı.

Devamı 

13.10.2015

Mersin Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu NGS Projesi’ne ilişkin sunum yapıldı

Mersin Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdür Eyyup Lutfi Sarıcı, öğrencilere Akkuyu NGS Projesi ile ilgili merak edilenleri anlattı. 

Devamı 

25.02.2015

Gülnar Anadolu Lisesi öğrencileri merkezimizde bilgi aldılar

Gülnar Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Gülnarı’da yakından ilgilendiren Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesi hakkında merkez uzmanları tarafından bilgilendirildiler.

Devamı
25.02.2015

Yahya Akel Fen Lisesi öğrencilerinden büyük ilgi

Yahya Akel Fen Lisesi’nden 75 öğrenci Akkuyu Projesi , Nükleer Santraller ve Nükleer teknoloji hakkında bilgi aldılar

Devamı 

24.02.2015

Yahya Akel Fen Lisesi bilgilendirme merkezimizi ziyaret etti

Yahya Akel Fen Lisesi’nden 110 öğrenci Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek Akkuyu Projesi hakkında bilgi aldılar.

Devamı 

18.02.2015

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu projesi anlatıldı

18 Şubat’ta Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi öğrencileri  Akkuyu projesi, nükleer güç santralleri ve nükleer teknoloji konusunda Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldılar. 

 Devamı 

16.01.2015

Mersin Bilgilendirme Merkezi Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ağırladı.

Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’den 50 öğrenci Akkuyu projesi, nükleer santraller ve nükleer teknoloji ile ilgili bilgi aldılar.

Devamı 

16.01.2015

Adana Bilim Teknoloji Üniversitesi Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret etti.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden 30 akademisyen Akkuyu projesininin detaylarını öğrenmek üzere Mersin Bilgilendirme Merkezine geldiler.

Devamı 

12.12.2014

Niğde Üniversitesi mühendislik bölümü öğrencilerine Akkuyu projesi anlatıldı

12  Aralık’ta  Niğde Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sefa Ertürk ve beraberinde mühendislik bölümü öğrencileri  Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete geldi.

Devamı 

11.11.2014

Tarsus İstemihan Talay Yatılı Bölge Okulu 6. Sınıf öğrencileri nükleeri öğrendiler

Tarsus İstemihan Talay Yatılı Bölge Okulu 6. Sınıf öğrencileri nükleer santralin çalışma prensibini öğrendiler.

Devamı 

06.11.2014

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerine nükleer teknolojilerle ilgili bilgi verildi

Mersin Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi’ne proje ile ilgili bilgi almak icin geldiler.

Devamı 

 31.10.2014

Mut Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine Akkuyu projesi anlatıldı

Ekim’de Mut Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden 50 öğrenci ve 3 öğretmen Akkuyu projesinin detaylarını öğrenmek için merkezimizi ziyaret ettiler.

Devamı 

30.10.2014

Taşucu Prof.Dr. Durmuş Tezcan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Akkuyu NGS`nin nasıl çalıştığını öğrendiler

Taşucu Prof.Dr. Durmuş Tezcan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine Akkuyu NGS’nin çalışma prensibi anlatıldı.

Devamı 

30.10.2014

Mersin Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezini ziyaret etti

Mersin Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerine Akkuyu Projesi ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Devamı 

27.10.2014

Hacı Zarife Çelebi Aygar Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri Akkuyu Projesini tanıdılar

Hacı Zarife Çelebi Aygar Anadolu Lisesi 11. sınıf’tan 40 öğrenciye Akkuyu Projesi anlatıldı.

Devamı 

27.10.2014

Şevket Pozcu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri Akkuyu projesini öğrendi

Şevket Pozcu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 9. sınıf’tan  40 öğrenci Mersin Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi’ni proje ile ilgili bilgi almak için ziyaret ettiler.

Devamı 

24.10.2014

Mersin Bilgilendirme Merkezi’nden ziyaretçi rekoru

Türkiye’nin ilk nükleer santralini Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Mahallesinde yapacak olan Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi’nin, halkı ve öğrencileri nükleer ile ilgili bilgilendirmek için 1 Ocak 2013 tarihinde açtığı Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi, 21 Ekim 2014 tarihinde ziyaretçi rekorunu kırdı.

Devamı 

24.10.2014

Hacı Zarife Çelebi Aygar Lisesi 11. sınıf öğrencilerine Akkuyu Projesi tanıtıldı

Hacı Zarife Çelebi Aygar Lisesi 11. sınıftan 40  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

23.10.2014

Özel Toros Fen Lisesi öğrencileri Akkuyu NGS hakkında bilgilendirildi

Özel Toros Fen Lisesi’nden 9. sınıf 60 öğrencileri Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Devamı 

23.10.2014

Esenpınar Ortaokulu öğrencileri nükleer santralin nasıl çalıştığını öğrendi

Esenpınar Ortaokulu’ndan 60  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

22.10.2014

Şevket Pozcu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Şevket Pozcu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 11. Sınıf Çocuk Gelişimi Bölümü’nden 30  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

22.10.2014

Mut Şehit Emir Lisesi öğrencilerine Akkuyu Projesi anlatıldı

Mut Şehit Emir Çelik Lisesi’nden 60 öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

21.10.2014

Bahçeşehir Koleji 3. Sınıf öğrencileri elektriğin nasıl üretildiğini öğrendiler

Bahçeşehir Koleji’nde 3. sınıfta eğitim gören 120 öğrenci, Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete geldi.

Devamı 

21.10.2014

Hacı Zarife Çelebi Aygar Lisesi Akkuyu projesi ile ilgili bilgilendirildi

Hacı Zarife Çelebi Aygar Lisesi’nden 30  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

17.10.2014

Devlet Su İşleri Mersin Bölge Müdürlüğü çalışanları Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Mersin Devlet Su İşleri(DSİ) Bölge Müdürlüğü Yönetimi çalışanları Akkuyu NGS Projesi ile ilgili bilgilendirildi.

Devamı 

17.10.2014

Hacı Zarife Aygar Lisesi Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Haci Zarife Aygar Lisesi’nden 60  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

16.10.2014

Yeşilovacık Lisesi Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Yeşilovacık Lisesi 60  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

 15.10.2014

Mersin Deniz Sağlık Koleji Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Deniz Sağlık Koleji’nden 60 öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

15.10.2014

Mezitli İmam Hatip Lisesi Ortaokul bölümü öğrencileri Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Mezitli İmam Hatip Lisesi  ortaokul bölümünden 60  öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne geldiler.

Devamı 

14.10.2014

Hasan Akel Anadolu Lisesi`ne Akkuyu Projesi ve nükleer teknolojiler anlatıldı

Hasan Akel Anadolu Lisesi’nden 55 öğrenci Akkuyu Nükleer Santrali projesi ile ilgili bilgi almak için Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete geldiler.

Devamı 

29.09.2014

Orman Müdürlüğü personeline nükleer bilgilendirmesi

Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi uzmanları tarafından, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarını Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirmek amacıyla bir toplandı düzenlendi.

Devamı 

23.09.2014

Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi çalışanları, Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca’yı ziyaret etti

Akkuyu NGS TBM uzmanları Akkuyu projesi ile ilgili Mersin Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları için bilgilendirme toplantısı talebinde bulundu.

Devamı 

19.09.2014

İTÜ BM müdürü Lüle, Mersin BM’yi ziyaret etti

İstanbul Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi Müdürü Senem Şentürk Lüle, Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamı 

10.04.2014

İmece gazetesi’nden Akkuyu NGS A.Ş. Bilgilendirme Merkezi’ne ziyaret

Mersin’de günlük yayımlanan İmece Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Nazmi Akdağ ile gazete çalışanları, Akkuyu NGS A.Ş. Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamı 

12.02.2014

Mersin ST Platformu Başkan ve Üyeleri, Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi`ni ziyaret etti

Bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşturulan Mersin Sivil Toplum Platformu Derneği’nin Başkanı Sertaç Berber ve beraberindeki üyeler, Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgi almak için Akkuyu Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamı 

07.02.2014

Mersinli Hentbolculardan Akkuyu`ya ziyaret

Antrenör Osman Özoğlu’nun yönetimindeki Mersin Hentbol A Takımı oyuncuları  Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek,  proje ve nükleer enerji hakkında bilgi aldı.

Devamı  

23.12.2013

Akkuyu NGS A.Ş’den Eğitim-Bir-Sen’li öğretmenlere bilgilendirme

Eğitim-Bir Sendikası’na bağlı eğitimcilerden Akkuyu NGS Projesi’ne destek geldi. Sendika’nın Mersin Şube Başkanı Abdullah Çelik, “Akkuyu’da yapılacak olan Türkiye’nin ilk nükleer santralinin bu ülke için ne kadar anlamlı olduğunu biliyoruz ve yapılmasını destekliyoruz” diye konuştu.

Devamı 

11.12.2013

Selçuk Üniversitesi Taşucu Meslek Yüksekokulu Bilgilendirme Merkezi`nde

Selçuk Üniversitesi Taşucu Meslek Yüksekokulu Elektronik Teknolojisi Bölümü öğrencileri Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamı 

10.12.2013

Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri Bilgilendirme Merkezi’nde

Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden 50 kişilik bir grupta merkezi ziyaret etti. Öğrenciler özellikle, Akkuyu NGS’de elektrik üretimi dışında nükleer başlık gibi başka üretimler yapılacak mı?

Devamı 

27.11.2013

Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü`nden Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi`ne ziyaret

Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden 60 öğrenci, Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat Külcü ve akademisyen Doç.Dr. Göktürk Avşar Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamı 

14.11.2013

Mersinli turizmcilere Akkuyu NGS Projesi hakkında bilgilendirme yapıldı

Akkuyu NGS A.Ş Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Üzel, Mersin Turizm İşletmeciler Derneği yöneticileri ile bir araya geldi. Akkuyu NGS projesi ile ilgili bir sunum yapan Üzel “Akkuyu’da NGS’nin Mersin için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Devamı 

11.11.2013

Akkuyu NGS A.Ş Mersin Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu ile buluştu

Akkuyu NGS A.Ş Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Üzel, merkez uzmanları Burcu Zengin ve Zeynep Yarar, Mersin Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu Başkanı Nalan Kandırmaz ve öğrenciler ile Mersin Üniversitesi Yerleşkesi’nde görüştü.

Devamı 

01.11.2013

Nükleer Enerji Daire Başkanı Necati Yamaç, Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezine tam not verdi

Mersin’e valilik tarafından Akkuyu NGS projesi ile ilgili olarak yapılan koordinasyon toplantısına katılmak için gelen Enerji Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Daire Başkanı Necati Yamaç, Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezini de ziyaret etti.

Devamı 

27.12.2012

Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi açıldı

Akkuyu NGS A.Ş tarafından, Akkuyu Nükleer Santrali, nükleer enerji ve enerji üretimine yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin yürütüleceği Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi açıldı. 

Devamı
14.05.2012

Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi, geleceğin turizmcilerini ağırladı

Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesi’nde yapılacak olan Türkiye’nin ilk nükleer güç santraline yönelik çalışmalar sürerken, Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi de misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Devamı 

09.04.2012

Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi ile Gülnar Halk Eğitim Merkezi yerel halka İngilizce öğretmek için kolları sıvadı

5 Haziran’a kadar hafta içi her gün Bilgilendirme Merkezi’nde ücretsiz İngilizce dersler verilecek.  Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi, yöre halkının eğitimi için Gülnar Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaptı.

Devamı 

04.04.2012

ÇED BASIN AÇIKLAMASI

Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından, Mersin ili Gülnar İlçesi, Büyükeceli Beldesi’nde yapılması planlanan “Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi” ile ilgili olarak,  29 Mart 2012 tarihinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) yönetmeliği çerçevesinde, ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, yatırım hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak üzere “ÇED Sürecine Halkın Katılımı Toplantısı” yapılmıştır.

Devamı 

15.03.2012

Kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik önemli adımlardan biri daha atıldı. Akkuyu Nükleer Santrali Projesi ile ilgili ilk bilgilendirme merkezi , Gülnar’a bağlı Büyükeceli beldesinde açıldı

Mersin Bahçeşehir İlköğretim Okulu’ndan öğretmen ve  öğrenci ler ile Büyükeceli Belediye Başkanı Mehmet Kale Bilgilendirme Merkezi’nin ilk ziyaretçileri oldu.  Burada ziyaretçileri Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Lütfi Sarıcı karşıladı.

Devamı 

20.02.12

Gülnar İlçesinde ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin Kurulacağı Yerin Çevresinde Yaşayan Yöre Halkı Nükleer Sektörün Gelişmesi İçin Tam Destek Verdiler

Akkuyu NGS Elektrik Üretim AŞ’nin temsilcileri Gülnar İlçesi’nde yapılacak olan Nükleer Güç Santrali Projesi hakkında 5-7 Şubat,2012 ve 12-16 Şubat, 2012 tarihleri arasında, yöre halkı ile bir takım bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmiştir. Proje tanıtımı; Büyükeceli, Aydıncık, Yeşilovacık, Akdere ve Gülnar belediyelerinde gerçekleştirilmiştir.

Devamı