Web sitemiz yenilenme aşamasındadır

İhbar ve Geri Bildirim

 

YOLSUZLUK VAKALARI HAKKINDA İHBAR İÇİN GERİ BİLDİRİM

 

Eğer Rosatom Devlet Şirketi’nin ve Akkuyu Nükleer A.Ş.nin mülkiyet ve diğer hakları ile meşru çıkarlarını ihlal eden yolsuzluk suçlarının ve eylemlerin Rosatom Devlet Şirketi’nin (nükleerkuruluşların dahil)  ve  Akkuyu  Nükleer A.Ş. nin çalışanları tarafından yapıldığından  (hazırlandığını) haberiniz varsa, Siz, danışma hattının iletişim kanallarını kullanarak olayları ihbar edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz iletişim kanalları:

-          Akkuyu Nüklear A.Ş.nin elektronik posta adresi;

-          Rosatom Devlet Şirketi’nin elektronik posta adresi;

Rosatom Devlet Şirketi’nin telefon numarası: 8 (800) 100 0707 (çok kanallı, 24 saat, Rusya Federasyonu’nun  her noktasından ücretsiz; Türkiye Cumhuriyetin’nden 007 (800) 100 07 07).

-          Posta yoluyla gönderiler için:

Mustafa Kemal Mahallesi, 2159. Sokak No: 14, Söğütözü, Çankaya, 06510 Ankara;

119017, Moskova,  abonelik kutusu No 226, Rosatom Devlet Şirketi varlıklar koruma Departmanı.

 

Notlar:

1) Sıralanan iletişim kanalları sadece Rosatom Devlet Şirketi varlıklar koruma Departmanına ve Akkuyu Nükleer A.Ş. Güvenlik Departmanına bağlanır.

2) Başvuranlara her hangi bir mesajın bağımsız olarak incelenmesi ve mesaj kaynağının açıklanmaması taahüt edilir ve garanti altına alınır.

3) Anonim mesajlar kabul edilir.

4) Yolsuzluk ve diğer  suç işleme niyetleri ile  rüşvetin alınması, rüşvetin verilmesi, görevi kötüye kullanma, ticari rüşvet, kendilerinin veya üçüncü şahısların para, değerleri, diğer mal veya mülk hizmetleri, diğer mülkiyet hakları şeklinde yararları elde etmek için toplumun ve devletin meşru çıkarlarının tersine bireyin kendi görevini kanunsuz kullanması veya bu tür faydaların söz konusu kişiye diğer bireyler tarafından kanunsuz olarak sağlanması, ayrıca yukarıda sıralanan eylemlerin tüzel kişi adına veya yararına yapılması ve Rosatom Devlet Şirketi’nin (nükleer kuruluşların dahil ) ve Akkuyu Nükleer A.Ş.nin mülkiyet ve diğer hakları ile meşru çıkarlarını etkileyen yetkililerin kararları ve/veya diğer eylemleri (hareketsizliği).