Proje Haberleri

 

06.04.2021

BİLGİLENDİRME NOTU

 

6 Nisan 2021 tarihinde, saat 15:00 civarında, inşaat faaliyetlerini yürüten taşeron şirkette görevli sondaj makinesi operatörü, Akkuyu NGS inşaat sahasından çıktıktan sonra elektrik çarpması sonucunda hayatını kaybetmiştir. Ağır yaralanan ve acil olarak hastaneye kaldırılan operatör, tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştır.

Devamı


 

06.04.2021

1. GÜÇ ÜNİTESİ İÇİN BUHAR TÜRBİN ÜNİTESİNİN İLK BÜYÜK BOYUTLU BİLEŞENİ AKKUYU NGS SAHASINA ULAŞTI

 

6 Nisan 2021, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. 20 Mart 2021’de buhar türbin ünitesinin ilk büyük boyutlu bileşeni olan, 107 tondan fazla ağırlığa ve 12 metreden fazla uzunluğa sahip, yüksek ve orta basınçlı silindir rotoru Akkuyu NGS inşaat sahasına teslim edildi.

Devamı


 

01.04.2021

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. TÜRKİYE’DE ULUSAL ÇOCUK RESİM YARIŞMASI DÜZENLİYOR

 

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle AKKUYU NÜKLEER A.Ş. bir çocuk resim yarışması düzenliyor. Yarışma ulusal düzeyde gerçekleştirilecek olup başta Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santrali’nin inşaa edildiği Mersin ili olmak üzere Türkiye’nin her yanından çocuklar katılabilecektir.

Devamı


10.03.2021

AKKUYU NGS’NİN 3’ÜNCÜ GÜÇ ÜNİTESİNİN İNŞAATI İÇİN START VERİLDİ

 

Rusya ve Türkiye Cumhurbaşkanları’nın video konferans aracığıyla katıldığı törenle, Akkuyu NGS'nin 3’üncü ünitesinde tam ölçekli inşaatın başlanması için start verildi.

 

10 Mart 2021, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu NGS sahasında, üçüncü güç ünitesinin inşaatının başlamasına ilişkin tören düzenlendi.

Devamı


 

08.03.2021

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’NİN KADIN ÇALIŞANLARI VE KADIN GAZETECİLER DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SOHBET BULUŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

 

8 Mart 2021, Mersin, Türkiye. Akkuyu Nükleer A.Ş., 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşası projesinde yer alan kadın çalışanlarla Mersin ilinin önde gelen kadın basın mensuplarını bir araya getirdi. Mersin’de düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Sohbet Buluşması, koronavirüs nedeniyle güvenlik ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Devamı


 

01.03.2021

AKKUYU NGS 2 NO’LU ÜNİTEDE KONSOL KİRİŞ EKİPMANI MONTAJI YAPILDI

 

1 mart 2021, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. Akkuyu NGS ikinci ünite reaktör binasında, Kor Tutucu (KT) ekipmanının ikinci büyük boyutlu parçası olan Konsol Kirişin kurulumu tamamlandı.

Devamı


 

17.02.2021

NÜKLEER ENERJİ ALANINDA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN 43 TÜRK UZMAN YÜKSEKÖĞRETİM DİPLOMALARINI ALDI

 

17 Şubat 2021, Moskova, Rusya. Rusya’da nükleer enerji alanında eğitim alan dördüncü Türk öğrenci grubu, yükseköğreti̇m di̇plomalarını aldı. Mezuniyet töreni, koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi video konferans yöntemiyle yapıldı.

Devamı


 

8.02.2021

ST. PETERSBURG BÜYÜK PETRO POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE’DEKİ İLK NGS İÇİN PERSONEL YETİŞTİRME PROGRAMI KAPSAMINDA TÜRK VATANDAŞLARINI ÜCRETSİZ YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE KABUL EDECEĞİNİ AÇIKLADI

 

8 Şubat 2021, Ankara, Türkiye - St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Üniversitesi (SPBPU), AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından başlatılan eğitim programı kapsamında Türk üniversitelerinden mezun olan lisans öğrencileri arasından ücretsiz yüksek lisans için üçüncü kez alım yapacaktır. İngilizce yüksek lisans eğitim programına Türk üniversitelerinden mezun olan lisans öğrencileri alınacaktır.

Devamı


 

28.01.2021

AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ İNŞAAT SAHASINDAN YAPILAN CANLI YAYINI 4 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ İZLEDİ

 

28 Ocak 2021, Büyükeceli, Mersin ili, Türkiye. 22 Ocak 2021 tarihinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat sahasından, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen Söz Yetenekte programının canlı yayını gerçekleştirildi. Yayın, Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın resmi YouTube kanalında, Twitter ve Periscope gibi sosyal medya mecralarında ve projenin resmi internet sitesi olan www.ytnk.tv’de gerçekleştirildi. Programın sunuculuğunu ünlü televizyon sunucusu Oylum Talu yaptı.

Devamı


 

21.01.2021

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’DEN BİLGİLENDİRME

 

20 Ocak 2021, Büyükeceli, Gülnar, Mersin. – 19 Ocak 2021 Salı günü, Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasına giden bağlantı yolunun yapımını yürüten alt yüklenici şirket tarafından planlı delme ve patlatma çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar sırasında Büyükeceli Mahallesi’nde bulunan bazı konutların camları hasar görmüş, iki kişi cam kırıkları nedeniyle hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan vatandaşlara derhal yerinde acil müdahale yapılmıştır.

Devamı


 

18.01.2021

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINI ZİYARET ETTİ

 

18 Ocak 2021, Büyükeceli, Mersin İli, Türkiye. 17 Ocak Pazar günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akkuyu NGS inşaat sahasına çalışma ziyareti gerçekleştirdi. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. yönetimi temsilcileri ile bir araya gelen Bakan, inşaat çalışmalarının gidişatı hakkında bilgi edindi ve gazetecilerle görüştü.

Devamı


 

12.01.2021

BİLGİLENDİRME

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.  olarak, Akkuyu Nükleer Santrali inşaat çalışmalarına yönelik sosyal medyada ve bazı medya kuruluşlarında yayınlanan iddialar ve paylaşımlarla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Devamı


28.12.2020

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA İKİ KİLİT AŞAMA TAMAMLANDI

 

28 Aralık 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS 2. güç ünitesinde iç koruma binasının birinci katmanı monte edildi. Ayrıca, 1. güç ünitesinde, reaktör şaftı ekipmanının en önemli elemanlarından biri olan taşıyıcı kirişin kurulumu tamamlandı.

Devamı


24.12.2020

TÜRK FOTOĞRAF SANATÇILARI, ASE PHOTO AWARDS-2020 ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASINDA ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLDÜ

 

Organizatörlüğünü Rosatom Devlet Kuruluşu’nun mühendislik biriminin yaptığı ASE Photo Awards-2020 Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Aralık ayında Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan ve kazananların açıklandığı ödül töreniyle sona erdi. Ödüllere layık görülen fotoğraf sanatçıları arasında Türkiye’den üç katılımcı yer almıştır.

Devamı


20.12.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş., PAO SOVKOMBANKTAN 300 MİLYON DOLARA KADAR BİR KREDİ ALDI

 

Rosatom Devlet Şirketi'nin alt şirketi olan AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Akkuyu NGS'nin inşaat projesinin (Türkiye) finansmanı maksadıyla PAO Sovkombank'tan 300 milyon dolara kadar ve 7 yıl vadeli bir kredi aldı. Verilmiş olan kredi, taraflar arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açmaktadır. 

Devamı


14.12.2020

AKKUYU NGS 2 NO’LU ÜNİTEDE KOR TUTUCU EKİPMANININ MONTAJI YAPILDI

 

14 Aralık 2020., Büyükeceli, Mersin İli, Türkiye. Akkuyu NGS’nin ikinci ünite reaktör binasında Kor Tutucu’nun montajı tamamlandı.

Devamı


23.11.2020

AKKUYU NGS ÜÇÜNCÜ GÜÇ ÜNİTESİNİN İNŞAAT LİSANSI ALINDI

 

13 Kasım 2020, Ankara, Türkiye. Nükleer Düzenleme Kurulu, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. adına üçüncü güç ünitesinin inşaat lisansını onayladı.

Devamı


16.11.2020

TÜRKİYE NÜKLEER DÜZENLEME KURUMU TEMSİLCİLERİ SANKT-PETERBURG'A ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU

 

Ekim 2020, Sankt-Peterburg, Rusya. - Türkiye Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) yetkilileri, Akkuyu NGS için ekipman üretimini gerçekleştiren imalat tesislerinde denetim faaliyetlerinde bulunup, düzenleyici kuruluşun denetim faaliyetlerine ilişkin Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından organize edilen koordinasyon toplantısına katıldılar.

Devamı


10.11.2020

BİRİNCİ ÜNİTENİN REAKTÖR KABI AKKUYU NGSYE GETİRİLDİ

 

Akkuyu NGS'nin birinci ünitesinin en önemli ekipmanı, Reaktör Kabı, 3000 km yol kat ederek inşaat sahasına teslim edildi. Reaktör Kabı, içerisine işletme sırasında nükleer yakıtların yerleştiği ve yüksek basınç ve sıcaklık altında nükleer reaksiyonların gerçekleştirildiği büyük boyutlu bir ekipmandır.

Devamı


06.11.2020

SİLİFKE’DEKİ YENİ KREŞTE AÇIK KAPI GÜNÜ DÜZENLENDİ

 

İnşaatı devam eden Akkuyu NGS çalışanları çocuklarının eğitim gördükleri Özel Moskova Milletlerarası Okulu Silifke şubesi bünyesinde yeni kreş açıldı. Kreşin açılışı vesilesi ile eğitim görecek öğrencilerin ebeveynleri için açık kapı günü düzenlendi. Eğitmenler ve öğretmenlerle tanışan ebeveynler ile kurum yönetimi arasında yeni eğitim-öğretim yılındaki eğitim süreci istişare edildi.

Devamı


12.10.2020

TÜRK ŞİRKETLER AKKUYU NGS PROJESİNİN TEDARİKÇİLERİ İÇİN DÜZENLENEN ÇEVRİMİÇİ SEMİNERE KATILDI

 

05 Ekim 2020, - Mersin ve Adana'da bulunan 49 üretici firmadan 70 temsilcinin, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından, Akkuyu NGS projesinin potansiyel tedarikçileri için düzenlenen çevrimiçi bilgilendirme seminerine katılımı sağlandı.

Devamı


08.10.2020

RUS COĞRAFYA TOPLULUĞU GENÇLİK KULÜBÜ TEMSİLCİLERİ SİLİFKE'DE OKUL ZİYARETİNDE BULUNDU

 

 Rus Coğrafya Topluluğu (RGO) Gençlik Kulübü temsilcilerinin, Özel Moskova Milletlerarası Okulu'nun (ÖMMO) Silifke şubesine ziyareti sırasında kulübün faaliyetleri anlatıldı ve öğrenciler, geziye davet edildi.

Devamı


07.10.2020

AKKUYU NGS’NİN GENÇ UZMANLARI ANKARA’DAKİ TENMAK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NDE EĞİTİME KATILDI

 

 Akkuyu NGS Radyasyon Güvenliği Biriminin birinci grup genç uzmanları, Ankara’daki Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu’nda eğitime katıldı.

Devamı


01.10.2020

1 NO’LU GÜÇ ÜNİTESİNİN BUHAR JENERATÖRLERİ AKKUYU NGS’YE TESLİM EDİLDİ

 

1 no’lu güç ünitesi için tasarlanan, her biri 365 ton ağırlığındaki (ambalajsız net ağırlık 355 ton) dört buhar jeneratörü, "Doğu" deniz terminaline teslim edildi.

Devamı


29.09.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI VESİLESİYLE GÜLNARDAKİ OKULLARI TEBRİK ETTİ

 

AKKUYU NÜKLEER şirketi, uzun süredir devam eden pandemi süreci nedeniyle dört gözle beklenen yeni eğitim-öğretim yılı başında, Mersin’in Gülnar ilçesindeki okulları kutladı.

Devamı


22.09.2020

AKKUYU NGS 2. GÜÇ ÜNİTESİNDE İKİ BİNANIN TEMEL ATMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

 Büyükeceli, Mersin, Türkiye. Akkuyu NGS ikinci güç ünitesinde, reaktör binası ve türbin binasının temel plakaları için beton dökme çalışmaları tamamlandı.

Devamı


09.09.2020

AKKUYU NGS 1. GÜÇ ÜNİTESİNDE KURU REAKTÖR KORUYUCU MONTE EDİLDİ

 Akkuyu NGS inşaat sahasındaki işlerin önemli bir aşaması daha tamamlandı.

Devamı


28.08.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ ANASTASİA ZOTEEVA’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Devamı


26.08.2020

2. GÜÇ ÜNİTESİNİN KOR TUTUCUSU AKKUYU NGS SAHASINDA

26 Ağustos 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. 2. güç ünitesinin pasif güvenlik sisteminin en önemli elemanı olan Kor Tutucunun, Akkuyu NGS inşaat sahasına ulaşımı sağlandı.

Devamı


24.08.2020

TÜRKİYE TARİHİNİN İLK NÜKLEER SANTRALİ  AKKUYU  İÇİN BUHAR JENERATÖRLERİNİN SEVKİYATI VOLGODONSK'TA BAŞLADI

 

 Volgodonsk'ta bulunan (Rosatom - Atomenergomash'ın makine yapım bölümüne giren AEM-Technologies A.Ş.'nin şubesi olan) Atommash fabrikasında, Akkuyu NGS'nin (Türkiye) 1 numaralı güç ünitesi için buhar jeneratörleri sevkiyatı başlatıldı. Önümüzdeki günlerde, her biri 365 ton ağırlığındaki dört buhar jeneratörü uzun deniz yolculuğuna çıkacak. Türkiye'nin ilk nükleer santrali olan Akkuyu inşaat sahasına ulaşmak için önlerinde 3.000 km yol var. Buhar jeneratörleri, reaktörün birinci devresinin en önemli ekipmanıdır. NGS projesi, 3+ nesli VVER tipi Rus reaktörler tesisiyle donatılan 4 güç ünitesinden oluşmaktadır. Güç ünitelerinin her biri 1200 MW kapasiteye sahiptir. Akkuyu NGS, dünyada “Build-Own-Operate (Yap-Sahip Ol-İşlet) modeli ile gerçekleştirilen global nükleer endüstrinin ilk projesidir.

Devamı


20.08.2020

RUSYA’DA NÜKLEER ENDÜSTRİNİN 75. YILI KUTLANIYOR

 

Rusya’da nükleer endüstrinin 75. kuruluş yıldönümü kutlanıyor. Rosatom Devlet Kuruluşu, ülke genelinde 75 gün boyunca Rus nükleer endüstrisine ithaf edilmiş 100’den fazla etkinlik gerçekleştirecek. Kutlama etkinliklerinin sloganı “75. Yıl: Zamanın Ötesinde” olarak belirlendi.

Devamı


15.07.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ ANASTASİA ZOTEEVA’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Devamı


13.07.2020

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA PERSONELİN TAHLİYESİNE VE İTFAİYE EKİPLERİMİN MÜDAHALE ÇALIŞMALARINA YÖNELİK PLANLI TATBİKAT YAPILDI

13 Temmuz 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Akkuyu NGS inşaat sahasındaki ofis binalarındaki personelin tahliyesine yönelik planlı yangın tatbikatı düzenledi. Türkiye Cumhuriyeti mevzuatının gereklilikleri uyarınca bu tür tatbikatlar, Türkiye’deki tüm iş yerlerinde yılda en az 1 kere yapılmalıdır.

Devamı


04.07.2020

AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNİN (NGS) İNŞASI DEVAM EDEN BİRİNCİ ÜNİTESİ KORUMA BİNASININ (CONTAINMENT) İKİNCİ KATMANININ MONTAJI TAMAMLANDI

29 Haziran’da inşası devam eden Akkuyu NGS'nin birinci ünitesinin reaktörü üzerine inşa edilen koruma binasının ikinci katmanının montajı tamamlandı. Koruma binası gerek dış olayların reaktöre etkisini gerekse reaktörün çevre ile izolasyonunu sağlayan önemli bir güvenlik sistemidir.

Devamı


18.06.2020

MOSKOVA MİLLETLERARASI ÖZEL OKULU SİLİFKE ŞUBESİNDEKİ ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ KARANTİNANIN ARDINDAN YENİDEN AÇILDI

17 Haziran 2020, Mersin, Türkiye. - Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin ülkenin özel okul öncesi kurumlarının açılması kararına uygun olarak Moskova Milletlerarası Özel Okulu Silifke Şubesindeki okul öncesi çocuk eğitim merkezinde 3 Haziran’dan itibaren çalışmalara yeniden başlandı. 60 çocuktan 40’ı okula dönerken; 4 eğitmen ile 3 eğitmen yardımcısı çocuklarla çalışıyor.

Devamı


10.06.2020

NRNU MEPHI MEZUNU OLAN 53 GENÇ TÜRK UZMAN AKKUYU NGS SAHASINDA İŞBAŞI YAPTI

9 Haziran 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. Akkuyu NGS için nükleer mühendislik alanında Personel Yetiştirme Programı kapsamında Rusya’da üniversite eğitimini tamamlayan üçüncü grup genç Türk mühendis Akkuyu sahasında çalışmaya başladı. Rusya’nın en iyi üniversitelerden biri olan Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi MEPhI’den mezun olan 53 genç mühendis, Türkiye’nin farklı bölgelerinden Mersin’e gelerek İçişleri Bakanlığı genelgesinde öngörülen zorunlu izolasyon sürecinden sonra koronavirüsün yayılmasını önlemek için uygulanan sıkı kısıtlayıcı önlemlere uygun olarak işe başladı.

Devamı


09.06.2020

AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİ ÇALIŞANLARI DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

5 Haziran 2020, Büyükeceli, Mersin, Türkiye. - Akkuyu NGS inşaat sahası çalışanları, Dünya Çevre Günü vesilesi ile sahanın bulunduğu Büyükeceli Mahallesinde çevre temizleme etkinliğini düzenledi. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları ile IC İçtas İnsaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinden oluşan yaklaşık yüz kişilik bir ekibin katıldığı etkinlikte mahallede çöp toplanarak çevre koruma farkındalığına dikkat çekildi.

Devamı


06.06.2020

1 HAZIRAN’DA 116 KIŞILIK MÜHENDISLIK TEKNIK EKIBI RUSYA’DAN ÖZEL UÇAK SEFERIYLE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALI SAHASINDA ÇALIŞMAK ÜZERE TÜRKIYE'YE GELDI

Rusya’dan yola çıkmadan önce geçici olarak izolasyona tabi tutulan tüm çalışanlara korona virüs testleri yapıldı. Rus uzmanlar Adana Havaalanına iner inmez, Türk tarafı gerekli tüm güvenlik önlemlerine uyulmasını sağladı. Gelenler için ayrı bir terminal tahsis edildi, sağlık muayeneleri yapıldı ve sonrasında tüm çalışanlar geçici ikamet yerlerine transfer edildiler.

Devamı


04.06.2020

AKKUYU NGS’NİN BULUNDUĞU BÖLGEDEKİ SAĞLIK KURUMLARINA AKKUYU NÜKLEER A.Ş.,BAĞIŞ SERTİFİKALARINI TAKDİM ETTİ

29 Mayıs 2020, Mersin ili, Türkiye. - Silifke Devlet Hastanesi ve Büyükeceli Aile Sağlık Merkezi, Şirket’ten 70’er bin TL’lik bağış sertifikalarını aldı. Aktarılan nakdi yardımın, sağlık kurumları altyapısının geliştirilmesi ile hastaların odalardaki koşullarının iyileştirilmesi için kullanılması öngörülüyor. Toplam tutarı 140 bin TL olan sertifikalar AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov tarafından, iki sağlık kurumunun başhekimlerine takdim edildi.

Devamı


26.05.2020

136 KIŞILIK RUS UZMAN GRUBU, AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALI SAHASINDA ÇALIŞMAK ÜZERE 21 MAYIS 2020 TARIHINDE TÜRKIYE’YE GELDI

Türkiye’ye giriş yapmadan önce tüm çalışanlara koronavirüs testleri yaptırıldı. Rus uzmanları taşıyan uçak, Adana havaalanına iner inmez; Türk yetkililer, gerekli tüm güvenlik önlemlerini sağlayarak geçici ikamet yerlerine transfer edildi.

Devamı


23.05.2020

AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİ, MERSİN İLİ SAKİNLERİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

23 Mayıs 2020, Mersin ili, Türkiye. AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Ramazan Bayramı vesilesiyle NGS’ye en yakın yerleşim yeri olan Büyükeceli sakinlerinin bu önemli gününü kutluyor. Şirket tarafından Türk vatandaşları için kutsal sayılan bayramlara her zaman özel bir önem verildi. Bu bakış açışıyla Ramazan aylarında, Büyükeceli sakinleri için verilen iftar sofralarında bir araya gelindi. Bu yıl pandemi nedeniyle, aynı masada olmak, bu bereketli zamanı paylaşmak fırsatı bulunamadı. Ancak, kutsal Ramazan ayının sonunda, NGS inşaat bölgesinin sakinlerine, şirket çalışanları tarafından sıcak bir kutlama yapıldı.

Devamı


22.05.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. YÖNETİCİLERİ, GENÇ ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU

20 Mayıs 2020, Büyükeceli, Gülnar, Mersin, Türkiye
AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin yöneticileri, şirketin genç çalışanları ile bir araya geldi. Ankara merkez ofisi çalışanlarının video konferans aracılığıyla katıldıkları toplantı, Akkuyu NGS inşaat sahasında gerçekleştirildi. Ulusal Nükleer Araştırmalar üniversitesi (NRNU) MEPhI'den mezun olan son Türk uzmanlar ile Rus çalışanların dâhil olduğu 36 yaşın altındaki gençlerden oluşan büyük bir çalışan grubuyla gerçekleştirilen toplantıya; Genel Müdür Birinci Yardımcısı NGS Yapı İşleri Direktörü Sergei Butckikh, Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov, İnsan Kaynakları Direktörü Yulia Zholobova ve Sürdürülebilir Kalkınma ve İletişim Direktörü Tatiana Klevantseva da katıldı.

Devamı


22.05.2020

“HAYALİNİ ÇİZ” RESİM YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİREN MERSİNLİ ÇOCUKLAR ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

19 Mayıs 2020, Mersin, Türkiye
Rossotrudnichestvo’nun Türkiye Cumhuriyeti temsilciliği ile AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin düzenlediği“Hayalini çiz” Resim Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 100’den fazla genç sanatçı yarışmaya büyük ilgi gösterdi.

Devamı


28.04.2020

22 NISAN'DA 93 RUS UZMAN AKKUYU NÜKLEER SANTRAL SAHASINDA ÇALIŞMAK ÜZERE TÜRKIYE'YE GELDI

Rusya’dan yola çıkmadan önce geçici olarak izolasyona tabi tutulan tüm çalışanlara koronavirüs testleri yapıldı. Türk ekipler, Rus uzmanlar Adana havaalanına iner inmez gerekli tüm güvenlik önlemlerine uyulmasını sağladılar. Uzmanlar için ayrı bir terminal tahsis edildi, sağlık muayeneleri yapıldı ve sonrasında da tüm çalışanlar geçici bir ikamet yerine transfer edildiler.

Devamı


28.04.2020

AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİ ÇOCUKLARIN 23 NİSAN BAYRAMINI KUTLADI VE BÜYÜKECELİ ORTAOKULU’NA BİNANIN ONARIMI İÇİN BAĞIŞ SERTİFİKASINI VERDİ

23 Nisan 2020, Mersin ili, Gülnar ilçesi, Büyükeceli, Türkiye. — AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı vesilesi ile Büyükeceli Okulu’na 50.000$’lık bağış sertifikasını takdim etmiştir. Okul Müdürü Salih Karaca, Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından verilen bu destek ile, okul binalarındaki tesisatların onarımı, spor malzemeleri alınması ve şimdiye dek okulda bulunmayan yemekhanenin inşa edilmesi için kullanılacağını ifade etti.

Devamı


23.04.2020

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASI IŞÇILERI, TÜRKIYE’NIN ÇOCUKLARINA EN IÇTEN 23 NISAN TEBRIKLERINI ILETIYORLAR
Kamyonlarıyla kalp şeklini yapan inşaat çalışanları, bu süreçte evlerinde karantinada olan çocuklara desteklerini ve samimi dileklerini bu şekilde yolluyorlar, “Gönlümüz daima sizlerle! Sizin için çalışıyoruz!”

Devamı


23.04.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ ANASTASIA ZOTEEVA’DAN 23 NISAN ULUSAL EGEMENLIK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Devamı


22.04.2020

“HAYALİNİ ÇİZ”: AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ve ROSSOTRUDNİCHESTVO ÇOCUK RESİM YARIŞMASINI DÜZENLİYOR

22 Nisan 2020, Türkiye. – AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Rossotrudnichestvo’nun Türkiye Cumhuriyeti temsilciliğiyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı vesilesiyle “Hayaliniz çiz” adlı çocuk resim yarışmasını düzenliyor.

Devamı


10.04.2020

BILGILENDIRME

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ve insanların alışılmış yaşam koşullarını değiştiren Covid-19 virüsünün etki ve üzüntülerini hep birlikte yaşıyoruz. Bu zor dönem aynı zamanda, toplumumuzun korku ve endişelerine sebep oldu. Kamuoyu manipülasyonunun önlenmesi amacı ile AKKUYU NÜKLEER A.Ş. olarak, hem çalışanlarımızı, hem medya organlarını, hem de kamuoyunu, 5000’in üzerinde kişinin çalıştığı inşaat sahasında çalışma ortamı ve koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler ile ilgili bilgilendirmekteyiz.

Devamı


07.04.2020

COVID-19’DAN KORUNMA VE YAYILMASINI ÖNLEME AMACIYLA AKKUYU NÜKLEER A.Ş. TARAFINDAN ALINAN ÖNLEMLER HAKKINDAKI BİLGİLERİN GÜNCELLENMESİ

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Operasyon Merkezi’nin verilerine göre Akkuyu NGS’nin yapımında çalışan Şirket ve yüklenici kuruluşların çalışanları arasında COVID-19 bulaşan kişi bulunmamaktadır. İstisnasız tüm yüklenicilerden gelen personelin sağlık durumuyla ilgili veriler günlük olarak güncellenmektedir.

Devamı


27.03.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. KORONAVİRÜSLE MÜCADELE ÖNLEMLERİNİ ARTIRIYOR

27 Mart 2020, Büyükeceli, Gülnar ilçesi, Mersin ili, Türkiye. – Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat sahasında koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadeleye yönelik önleyici tedbirler artırılmıştır. Şirket bünyesinde düzenli olarak toplantılar gerçekleştiren Salgınla Mücadele Merkezi kurulmuştur. Merkez tarafından toplantılarda alınan tüm kararlar çalışanlara bildirilmekte ve bu kararlar şirketin ilgili tüm birimleri ve yüklenicileri tarafından mutlak surette uygulanmaktadır.

Devamı


13.03.2020

BILGILENDIRME

11 Mart 2020 tarihinde gece saat 02:15’te Akkuyu NGS inşaat sahasında meydana gelen iş kazası sonucunda, sahada inşaat faaliyetleri yürütmekte olan taşeron şirkette görevli personel hayatını kaybetmiştir. Kaza nedeninin araştırılması ve soruşturma yürüten kolluk kuvvetleri ile etkileşimin sağlanması için komisyon kurulmuştur. En derin üzüntümüzü belirterek merhum kişinin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ailesine gereken yardım ve destek sağlanacaktır.


11.03.2020

ROSATOM, AKKUYU NÜKLEER SANTRAL PROJESİNİN TEDARİKÇİLERİ İÇİN 7. ULUSLARARASI NÜKLEER ENERJİ ZİRVESİ KAPSAMINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

4-5 Mart 2020, Türkiye, İstanbul. ROSATOM Devlet Nükleer Enerji Şirketi ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. İstanbul'da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Nükleer Enerji Zirvesi NPPES-2020 kapsamında Akkuyu NGS projesinin tedarikçileri için bir seminer düzenledi.

Devamı


02.03.2020

AKKUYU NGS SAHASINDAKI INŞAAT ÇALIŞMALARI PLANLANAN ÇERÇEVEDE DEVAM EDIYOR

Akkuyu Nükleer Santrali Projesi hakkında medyada bazı net olmayan yayınlara ilişkin olarak, nükleer santral sahasındaki inşaat çalışmalarının planlandığı gibi devam ettiğini siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Devamı


21.02.2020

AKKUYU NÜKLEER TÜRK TEDARİKÇİLERİN GÖRÜŞLERİNİ ALIYOR

10 Şubat 2020, Ankara, Türkiye – AKKUYU NÜKLEER Satın Alma Direktörlüğü tarafından, şirketin Ankara ofisinde Türk tedarikçileri ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı


13.02.2020

DİPLOMALARINI ALAN 54 TÜRK UZMAN AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK

13 Şubat 2020, Moskova, Rusya – Ulusal Nükleer Araştırmalar üniversitesi Moskova Nükleer Enerji Enstitüsü’nde (MEPhI) nükleer enerji alanında öğrenim gören üçüncü dönem türk öğrencileri mezun oldular. 54 mezun öğrenci, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin uzman yetiştirme programını başarıyla tamamladı. Tüm genç uzmanlar, şirketten iş teklifleri aldı ve Mersin ilinde yapımı devam eden Akkuyu NGS personeli arasına katılacaklar.

Devamı


12.02.2020

SİLİFKE’DE RUSYA’NIN ESKİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ANDREY KARLOV ANISINA MÜZE AÇILDI

10 Şubat 2020, Mersin ili, Silifke ilçesi, Türkiye - özel Moskova Milletlerarası Okulu Silifke Şubesinde 19 Aralık 2016’da Ankara’da düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki Eski Büyükelçisi Rusya Kahramanı Andrey Karlov anısına bir müze açıldı. Müze, okulun inisiyatifiyle ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin desteğiyle kurulmuştur.

Devamı


10.12.2019

AKKUYU NÜKLEER İLE TEİAŞ ARASINDA ELEKTRİK İLETİM SİSTEMİ BAĞLANTI ANLAŞMASI İMZALANDI

9 Aralık 2019, Ankara. - Akkuyu Nükleer A.Ş. ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) arasında Elektrik İletim Sistemine Bağlantı Anlaşması imzalandı. Anlaşmayla, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (Akkuyu NGS) sisteme bağlanmasını sağlayacak 6 yüksek gerilim hattına sahip elektrik iletim sisteminin kurulmasına ilişkin kapsamlı çalışmalara başlanacak.

Devamı


06.12.2019

MERSİN’DE AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’NİN DESTEĞİYLE PİYANİST ANJELİKA AKBAR’IN MÜZİKAL ŞOVU DÜZENLENDİ

5 Aralık 2019, Mersin, Türkiye Cumhuriyeti. – ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar’ın multimedya müzikal şovu Mersin’de AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin desteğiyle ilk kez dinleyenlerle buluştu. 3 Aralık’ta Gülnar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere yaklaşık 250 kişi katılırken 4 Aralık’ta Mersin Arkeoloji Müzesi’ndeki konser için ise 200’den fazla müziksever bir araya geldi.

Devamı


03.12.2019

BASIN BÜLTENİ

Kasım ayının sonlarında, Türk Enerji Topluluğunun Ankara kampüsünde, Nükleer Enerjiye Giriş dersinin Türk teknik liselerinin eğitim programına dahil edilmesini görüşmek üzere bir seminer düzenlendi.

Devamı


03.12.2019

TÜRKIYE CUMHURIYETI’NIN BAŞKENTI ANKARA'DA AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’NIN DESTEĞI İLE 1. TÜRKIYE GENÇ PIYANISTLER YARIŞMASI GERÇEKLEŞTI

26 Kasım 2019, Ankara. Kasım ayının ortasında Ankara Rus Bilim ve Kültür Merkezi'nde I. Türkiye Genç Piyanistler Yarışması düzenlendi. Etkinlik, Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı kapsamında gerçekleştirildi.

Devamı


18.11.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ÇALIŞANARI “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifi ile Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes” kampanyası düzenlendi. Etkinliğe katılmış olan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları tarafından, Mersin İli Yenişehir ve Silifke ilçelerinde ağaçlandırma için ayrılan iki farklı alanda ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Devamı


08.11.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. TAKIMI İSTANBUL MARATONUNA KATILDI

İstanbul, 3 Kasım tarihinde Türkiye'nin en büyük spor etkinliklerinden biri olan 41. Uluslararası İstanbul Maratonu’na ev sahipliği yaptı. Maratona katılanlar arasında AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ekibi de yer aldı; Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olacak Akkuyu NGS inşaat projesini gerçekleştiren şirketten toplam 15 kişi maratonda yarıştı ve beş kişi ise tam maraton koşusuna katılarak (42,195 km’lik mesafe) güçlerini sınamayı denemişlerdir.

Devamı


29.10.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. PERSONELİ COĞRAFYA SINAVINA GİRDİ

27 Ekim 2019 Pazar günü, özel Moskova Uluslararası Okulu'nun Silifke (Mersin, Türkiye) şubesinde coğrafya sınavı yapıldı. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ve TİTAN2 İC İÇTAŞ İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ çalışanları, Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS inşaatından sorumlu genel müdür ve özel Moskova Uluslararası Okulu Silifke Şubesi personeli dahil, yaklaşık 30 kişi sınava katıldı.

Devamı


29.10.2019

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasında (Büyükeceli, Mersin, Türkiye) 25 Ekim 2019 tarihinde acil durum tatbikatları yapılmıştır. Tatbikatlara AKKUYU NÜKLEER A.Ş. yangın güvenliği birimi görevlileri, Mersin İtfaiye Daire Başkanlığı, Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Jandarma Komutanlığı, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Acil çağrı Merkezi Müdürlüğü (112 servisi), Mersin İl Orman Müdürlüğü, EüAŞ, TEİAŞ, Toroslar EDAŞ, Turkcell ve Türk Telekom’un katılım sağlamıştır.

Devamı


08.10.2019

AKKUYU NGS INŞAAT SAHASINDA 1 NO’LU GÜÇ ÜNITESININ REAKTÖR ÇEPERININ MONTAJI IÇIN LIEBHERR LR13000 VINCI YARDIMIYLA KONDÜKTÖR ÖNGÖRÜLEN KONUMA KURULDU

Kondüktör, reaktör çeperinin gerekli geometrik parametrelerinin oluşturulmasını ve çepere öngörülen hassasiyetle beton dökülmesini sağlayan büyük, çok boyutlu bir çelik yapıdır.

Devamı


03.10.2019

AKKUYU NGS PROJESI ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI IÇIN SILIFKE’DE OKUL AÇILDI

1 Ekim 2019, Silifke/Mersin, Türkiye- Mersin ilinin Silifke ilçesinde, Akkuyu NGS projesi çalışanlarının çocukları için okulun açılış töreni gerçekleştirildi. Okulda, Rus eğitim standartlarına uygun olarak Rusça eğitim verilecek.

Devamı


17.09.2019

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DöNMEZ, TÜRKİYE’DEN RUSYA’YA GİDECEK ÖĞRENCİLERİLE GÖRÜŞTÜ

12 Eylül, Ankara, Türkiye. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, St. Petersburg Büyük Petro Politeknik ünivertesi'nde (SPbPU) Nükleer Enerji alanında yüksek lisans öğrenimi görmek üzere Rusya'ya gidecek olan öğrencilerle buluştu.

Devamı


26.08.2019

AKKUYU NGS SAHASINDA LIEBHERR LR13000 VİNCİNİN MONTAJI YAPILDI

23 Ağustos 2019, Büyükeceli, Mersin- Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu NGS inşaat sahasında Liebherr LR13000 paletli mobil vincin hareket edeceği özel levhalar üzerine montajı tamamlandı.

Devamı


21.08.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. EKIBI “NÜKLEER SEKTÖR İNŞAAT MESLEKLERI ALANINDA EN İYISI” MESLEKI UZMANLIK YARIŞMASI ÖDÜL DALLARINDAN BIRINDE İKINCI OLDU

“Nükleer Sektör İnşaat Meslekleri Alanında En İyisi” adlı VII. Mesleki Uzmanlık Yarışması’nın finali, 7-8 Ağustos tarihlerinde Krasnodar’da, “Expograd Yug” sergi ve kongre kompleksinde gerçekleşti.

Devamı


06.08.2019

ROSATOM’UN İLK ULUSLARARASI BALIKÇILIK TURNUVASI RUSYA’DA YAPILDI

Türk Takım ‘Kazanma Azmi’ özel ödülünü Aldı.

Devamı


29.07.2019

AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNİN İNŞAATI DEVAM EDEN 1 NOLU ÜNİTESİNİN İLK BÜYÜK BOYUTLU EKİPMANI SAHAYA ULAŞTI

Nükleer güvenliğin en önemli ekipmanlarından olan -"Kor Tutucu"- inşaat sahasına ulaştı.

Devamı


24.07.2019

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA ROSATOM DEVLET KURULUŞU GENEL MÜDÜRÜ ALEKSEİ LİHAÇEV İLE T.C. ENERJİ VE TABİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ ARASINDA İŞ GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Ziyaret kapsamında, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ile Rus "Konzern Titan-2" A.Ş. ile Türk inşaat şirketi olan IC İçtas İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığıyla kurulan ortak şirket arasında EPC Sözleşmesi imzalandı.

Devamı


28.06.2019

GÜLNAR'DA “WILD EDENS: TURKEY” BELGESELİNİN ÖZEL GÖSTERİMİ YAPILDI

27 Haziran’da Gülnar Kültür Merkezi’nde (Mersin İli, Türkiye), Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından hayata geçirilen Wild Edens: Turkey (Vahşi Cennetler: Türkiye) belgeselinin özel gösterimi yapıldı. Gösterim ROSATOM ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından düzenlendi.

Devamı


22.05.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ÇALIŞANLARI “YILIN İNSANI. ROSATOM -2018” YARIŞMASINDA ÖDÜL KAZANANLAR ARASINDA YER ALDILAR

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları ilk defa, “Yılın İnsanı. Rosatom” sektör içi programına katıldı. çok aşamalı eleme sonunda iki Şirket çalışanları “Yılın İnsanı. Rosatom -2018” yarışmasında finale kalanlar arasında yer aldı.

Devamı


24.04.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. PROJE YÖNETIM METODOLOJISI KIDEMLI UZMANI SERGEI MALOZEMOV RUSYA GENELINDE DÜZENLENEN “PROJE YÖNETICISI-2019” AÇIK YARIŞMASININ "PROJE YÖNETIM EKSPERLIĞI" DALINDA BIRINCILIĞI ELDE ETTI

Yarışma, Ryazan Bölgesi hükümeti ve “Sovnet” Proje Yönetim Birliği desteğiyle Proje Yönetimi Ajansı tarafından düzenlenmiş olup hedefleri arasında Rusya Federasyonu kurum ve kuruluşlarında proje yönetimi alanında en iyi uygulamaların paylaşılması, proje kültürünün geliştirilmesi, proje yönetimi uzmanlarının itibarının yükseltilmesi, proje yöneticileri topluluğunun bilgi ve değerlerinin çoğalmasına katkı sağlaması yer almaktadır.

Devamı


24.04.2019

AKKUYU NÜKLEER ŞIRKETI, 11.ULUSLARARASI ATOMEKSPO-2019 FORUMUNA KATILDI

ATOMEKSPO Forumu, 15-16 Nisan 2019 tarihleri arasında Soçi kentinde, rekor sayıda katılımcının-3500 nükleer alanı uzmanlarının, şirket yöneticilerinin, bilim adamlarının, pazarlama uzmanlarının, basın ve yayın mensuplarının ve dünyanın 74 ülkesinin belediye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. ATOMEKSPO-2019, güncel konuların ele alındığı ve dünya nükleer endüstrisindeki trendlerin belirlendiği büyük bir iş platformunu oluşturmasının yanı sıra yılın en önemli etkinliği olmuştur.

Devamı


24.04.2019

TÜRKIYE CUMHURIYETI TEMSILCILERINDEN OLUŞAN HEYET SOÇI'DEKI ATOMEXPO-2019 FORUMUNA VE LENINGRAD NGS TEKNIK ZIYARETINE KATILDI

Türkiye'de bir ilk olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin inşa edileceği Mersin ilinden gelen heyet, Rusya ziyareti sırasında 11.Uluslararası ATOMEXPO-2019 Forumu'na ve Leningrad NGS teknik gezisine katıldı.

Devamı


03.04.2019

1’INCI ÜNITENIN TEMEL ATMA TÖRENIN BIRINCI YIL DÖNÜMÜYDÜ

3 Nisan 2019, Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinde 1’inci ünitenin temel atma törenin birinci yıl dönümüydü. Projenin inşaat aşamasının birinci yılında elde edilen başarılar, Rusya ile Türkiye arasında ülkedeki ilk nükleer güç santralinin inşası için gerçekleştirilen verimli işbirliğinin göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Devamı


14.03.2019

AKKUYU NGS SAHASINDA 1. GÜÇ ÜNITESI TEMEL PLAKASI BETON DÖKME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

08 Mart 2019 tarihinde Türkiye’nin ilk nükleer güç santraline ait 1. güç ünitesinin temel plakasının beton dökme çalışmaları tamamlandı.

Devamı


11.03.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ÇALIŞANLARI RUNATOLIA- 2019 MARATONU’NA KATILDI

Antalya’nın fethinin 812. Yıldönümü kutlamaları kapsamında 13.sü düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’ düzenlendi.10 bin kişinin katıldığı maratonda Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları da yer aldı.

Devamı


11.03.2019

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN VI. ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZIRVESI KAPSAMINDA ROSATOM VE AKKUYU NÜKLEER TARAFINDAN AKKUYU NGS PROJESI TEDARIKÇILERI IÇIN SEMINER DüZENLENDI

5 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 6’ıncı Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi (INPPS Expo) kapsamında, Rosatom Devlet Kuruluşu ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Proje Şirketi tarafından, Akkuyu NGS projesi tedarikçilerine yönelik bir seminer düzenlendi.

Devamı


07.03.2019

AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ GENÇ ÇALIŞANLARIMIZIN STRATEJIK OTURUMU KAPSAMINDA, ŞIRKET GENÇLIK POLITIKASINI GELIŞTIRME PROGRAMINI GÖRÜŞTÜ

AKKUYU NÜKLEER Uluslararası Gençlik Konseyi'nin ilk stratejik oturumu Ankara'da yapıldı. Stratejik oturumun organizatörü Şirketin Uluslararası Gençlik Konseyi oldu.

Devamı


04.03.2019

ANASTASIA ZOTEEVA, AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI

Anastasia ZOTEEVA, Şubat 2019’da AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ Genel Müdürü görevine atanmıştır.

Devamı


22.02.2019

50’YI AŞKIN DIPLOMALI TÜRK UZMAN AKKUYU NÜKLEER ŞIRKETI’NDE IŞE BAŞLAYACAKLAR

Rusya Federasyonu Ulusal Nükleer Araştırmalar Enstitüsü Moskova Fizik Mühendisliği üniversitesinde (NRNU MEPhI) nükleer eğitim almak üzere Rusya Federasyonu’na gönderilen ikinci Türk öğrenci kafilesine Moskova’da, diplomaları takdim edildi. Diplomalarını alan mezunlar arasında Vietnam ve Moğolistan gelen öğrenciler de vardı. Resmi diploma töreninde NRNU MEPhI üniversitesi rektörü Mikhail Strikhanov, Türkiye Büyükelçiliği temsilcileri ve diğer saygın konuklar yer aldı.

Devamı


15.02.2019

“ATOMIADA -2019”DA AKKUYU NÜKLEER A.Ş. MINI FUTBOL TAKIMI BRONZ MADALYA SAHIBI OLDU

Rusya’da, nükleer enerji , sanayi ve bilim alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında 10.su düzenlenen kış olimpiyat oyunları “Atomiada -2019”’un 2. etap müsabakaları yapıldı. Yarışmaya ilk kez AKKUYU NÜKLEER A.Ş (Türkiye) çalışanları katıldı. Şirket temsilcileri mini futbol, kayak ve satranç olmak üzere üç farklı dalda yarıştılar.

Devamı


22.01.2019

TÜRKIYE CUMHURIYETI’NDEKI ÇOCUKLAR ROSATOM DEVLET KURULUŞU’NUN “AKILLI TATIL” ULUSLARARASI PROGRAMINA KATILDILAR

“Solnyshko” kampı bazında Lesnoy şehrinde “Rosatom Okulu” ile düzenlenen “X. Uluslararası Akıllı Tatiller” sona erdi.

Devamı


2011-2018 yıllarına ait Basın Bültenleri Arşivi