Sayın iş ortaklarımız, Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi’nin Mustafa Kemal Mahallesi, 2159. Sokak № 14 Söğütözü, Çankaya/Ankara, 06510 adresinde bulunan ofisimiz taşınma aşamasında olduğunu sizlere bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni ofisimiz 06 Mart 2020 tarihinden itibaren Mahall Ankara, Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, B Blok 274/7 Kat: 11 No: 117 Çankaya / Ankara, 06530 adresinde hizmet vermeye başlayacaktır.

Proje Haberleri

07.04.2020

COVID-19’dan Korunma ve Yayılmasını Önleme Amacıyla AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından alınan önlemler hakkındaki BİLGİLERİN GÜNCELLENMESİ

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Operasyon Merkezi’nin verilerine göre Akkuyu NGS’nin yapımında çalışan Şirket ve yüklenici kuruluşların çalışanları arasında COVID-19 bulaşan kişi bulunmamaktadır. İstisnasız tüm yüklenicilerden gelen personelin sağlık durumuyla ilgili veriler günlük olarak güncellenmektedir.

Devamı


27.03.2020

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. KORONAVİRÜSLE MÜCADELE ÖNLEMLERİNİ ARTIRIYOR

27 Mart 2020, Büyükeceli, Gülnar ilçesi, Mersin ili, Türkiye. – Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat sahasında koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadeleye yönelik önleyici tedbirler artırılmıştır. Şirket bünyesinde düzenli olarak toplantılar gerçekleştiren Salgınla Mücadele Merkezi kurulmuştur. Merkez tarafından toplantılarda alınan tüm kararlar çalışanlara bildirilmekte ve bu kararlar şirketin ilgili tüm birimleri ve yüklenicileri tarafından mutlak surette uygulanmaktadır.

Devamı


13.03.2020

BILGILENDIRME

11 Mart 2020 tarihinde gece saat 02:15’te Akkuyu NGS inşaat sahasında meydana gelen iş kazası sonucunda, sahada inşaat faaliyetleri yürütmekte olan taşeron şirkette görevli personel hayatını kaybetmiştir. Kaza nedeninin araştırılması ve soruşturma yürüten kolluk kuvvetleri ile etkileşimin sağlanması için komisyon kurulmuştur. En derin üzüntümüzü belirterek merhum kişinin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ailesine gereken yardım ve destek sağlanacaktır.


11.03.2020

ROSATOM, AKKUYU NÜKLEER SANTRAL PROJESİNİN TEDARİKÇİLERİ İÇİN 7. ULUSLARARASI NÜKLEER ENERJİ ZİRVESİ KAPSAMINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

4-5 Mart 2020, Türkiye, İstanbul. ROSATOM Devlet Nükleer Enerji Şirketi ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. İstanbul'da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Nükleer Enerji Zirvesi NPPES-2020 kapsamında Akkuyu NGS projesinin tedarikçileri için bir seminer düzenledi.

Devamı


02.03.2020

AKKUYU NGS SAHASıNDAKI INŞAAT ÇALıŞMALARı PLANLANAN ÇERÇEVEDE DEVAM EDIYOR

Akkuyu Nükleer Santrali Projesi hakkında medyada bazı net olmayan yayınlara ilişkin olarak, nükleer santral sahasındaki inşaat çalışmalarının planlandığı gibi devam ettiğini siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Devamı


21.02.2020

AKKUYU NÜKLEER TÜRK TEDARİKÇİLERİN GÖRÜŞLERİNİ ALIYOR

10 Şubat 2020, Ankara, Türkiye – AKKUYU NÜKLEER Satın Alma Direktörlüğü tarafından, şirketin Ankara ofisinde Türk tedarikçileri ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı


13.02.2020

DİPLOMALARINI ALAN 54 TÜRK UZMAN AKKUYU NÜKLEER ŞİRKETİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK

13 Şubat 2020, Moskova, Rusya – Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi Moskova Nükleer Enerji Enstitüsü’nde (MEPhI) nükleer enerji alanında öğrenim gören üçüncü dönem türk öğrencileri mezun oldular. 54 mezun öğrenci, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin uzman yetiştirme programını başarıyla tamamladı. Tüm genç uzmanlar, şirketten iş teklifleri aldı ve Mersin ilinde yapımı devam eden Akkuyu NGS personeli arasına katılacaklar.

Devamı


12.02.2020

SİLİFKE’DE RUSYA’NIN ESKİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ANDREY KARLOV ANISINA MÜZE AÇILDI

10 Şubat 2020, Mersin ili, Silifke ilçesi, Türkiye - Özel Moskova Milletlerarası Okulu Silifke Şubesinde 19 Aralık 2016’da Ankara’da düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki Eski Büyükelçisi Rusya Kahramanı Andrey Karlov anısına bir müze açıldı. Müze, okulun inisiyatifiyle ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin desteğiyle kurulmuştur.

Devamı


10.12.2019

AKKUYU NÜKLEER İLE TEİAŞ ARASINDA ELEKTRİK İLETİM SİSTEMİ BAĞLANTI ANLAŞMASI İMZALANDI

9 Aralık 2019, Ankara. - Akkuyu Nükleer A.Ş. ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) arasında Elektrik İletim Sistemine Bağlantı Anlaşması imzalandı. Anlaşmayla, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (Akkuyu NGS) sisteme bağlanmasını sağlayacak 6 yüksek gerilim hattına sahip elektrik iletim sisteminin kurulmasına ilişkin kapsamlı çalışmalara başlanacak.

Devamı


06.12.2019

MERSİN’DE AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’NİN DESTEĞİYLE PİYANİST ANJELİKA AKBAR’IN MÜZİKAL ŞOVU DÜZENLENDİ

5 Aralık 2019, Mersin, Türkiye Cumhuriyeti. – Ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar’ın multimedya müzikal şovu Mersin’de AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin desteğiyle ilk kez dinleyenlerle buluştu. 3 Aralık’ta Gülnar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere yaklaşık 250 kişi katılırken 4 Aralık’ta Mersin Arkeoloji Müzesi’ndeki konser için ise 200’den fazla müziksever bir araya geldi.

Devamı


03.12.2019

BASIN BÜLTENİ

Kasım ayının sonlarında, Türk Enerji Topluluğunun Ankara kampüsünde, Nükleer Enerjiye Giriş dersinin Türk teknik liselerinin eğitim programına dahil edilmesini görüşmek üzere bir seminer düzenlendi.

Devamı


03.12.2019

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara'da AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin Desteği İle 1. Türkiye Genç Piyanistler Yarışması Gerçekleşti

26 Kasım 2019, Ankara. Kasım ayının ortasında Ankara Rus Bilim ve Kültür Merkezi'nde I. Türkiye Genç Piyanistler Yarışması düzenlendi. Etkinlik, Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı kapsamında gerçekleştirildi.

Devamı


18.11.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ÇALIŞANARI “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifi ile Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes” kampanyası düzenlendi. Etkinliğe katılmış olan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları tarafından, Mersin İli Yenişehir ve Silifke ilçelerinde ağaçlandırma için ayrılan iki farklı alanda ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Devamı


08.11.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. TAKIMI İSTANBUL MARATONUNA KATILDI

İstanbul, 3 Kasım tarihinde Türkiye'nin en büyük spor etkinliklerinden biri olan 41. Uluslararası İstanbul Maratonu’na ev sahipliği yaptı. Maratona katılanlar arasında AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ekibi de yer aldı; Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olacak Akkuyu NGS inşaat projesini gerçekleştiren şirketten toplam 15 kişi maratonda yarıştı ve beş kişi ise tam maraton koşusuna katılarak (42,195 km’lik mesafe) güçlerini sınamayı denemişlerdir.

Devamı


29.10.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. PERSONELİ COĞRAFYA SINAVINA GİRDİ

27 Ekim 2019 Pazar günü, Özel Moskova Uluslararası Okulu'nun Silifke (Mersin, Türkiye) şubesinde coğrafya sınavı yapıldı. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ve TİTAN2 İC İÇTAŞ İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ çalışanları, Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS inşaatından sorumlu genel müdür ve Özel Moskova Uluslararası Okulu Silifke Şubesi personeli dahil, yaklaşık 30 kişi sınava katıldı.

Devamı


29.10.2019

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasında (Büyükeceli, Mersin, Türkiye) 25 Ekim 2019 tarihinde acil durum tatbikatları yapılmıştır. Tatbikatlara AKKUYU NÜKLEER A.Ş. yangın güvenliği birimi görevlileri, Mersin İtfaiye Daire Başkanlığı, Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Jandarma Komutanlığı, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü (112 servisi), Mersin İl Orman Müdürlüğü, EÜAŞ, TEİAŞ, Toroslar EDAŞ, Turkcell ve Türk Telekom’un katılım sağlamıştır.

Devamı


08.10.2019

Akkuyu NGS inşaat sahasında 1 No’lu güç ünitesinin reaktör çeperinin montajı için Liebherr LR13000 vinci yardımıyla kondüktör öngörülen konuma kuruldu

Kondüktör, reaktör çeperinin gerekli geometrik parametrelerinin oluşturulmasını ve çepere öngörülen hassasiyetle beton dökülmesini sağlayan büyük, çok boyutlu bir çelik yapıdır.

Devamı


03.10.2019

Akkuyu NGS Projesi çalışanlarının çocukları için Silifke’de okul açıldı

1 Ekim 2019, Silifke/Mersin, Türkiye- Mersin ilinin Silifke ilçesinde, Akkuyu NGS projesi çalışanlarının çocukları için okulun açılış töreni gerçekleştirildi. Okulda, Rus eğitim standartlarına uygun olarak Rusça eğitim verilecek.

Devamı


17.09.2019

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, TÜRKİYE’DEN RUSYA’YA GİDECEK ÖĞRENCİLERİLE GÖRÜŞTÜ

12 Eylül, Ankara, Türkiye. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Ünivertesi'nde (SPbPU) Nükleer Enerji alanında yüksek lisans öğrenimi görmek üzere Rusya'ya gidecek olan öğrencilerle buluştu.

Devamı


26.08.2019

AKKUYU NGS SAHASINDA LIEBHERR LR13000 VİNCİNİN MONTAJI YAPILDI

23 Ağustos 2019, Büyükeceli, Mersin- Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu NGS inşaat sahasında Liebherr LR13000 paletli mobil vincin hareket edeceği özel levhalar üzerine montajı tamamlandı.

Devamı


21.08.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Ekibi “Nükleer Sektör İnşaat Meslekleri Alanında En İyisi” Mesleki Uzmanlık Yarışması Ödül Dallarından Birinde İkinci Oldu

“Nükleer Sektör İnşaat Meslekleri Alanında En İyisi” adlı VII. Mesleki Uzmanlık Yarışması’nın finali, 7-8 Ağustos tarihlerinde Krasnodar’da, “Expograd Yug” sergi ve kongre kompleksinde gerçekleşti.

Devamı


06.08.2019

ROSATOM’un İlk Uluslararası Balıkçılık Turnuvası Rusya’da Yapıldı

Türk Takım ‘Kazanma Azmi’ Özel Ödülünü Aldı.

Devamı


29.07.2019

AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNİN İNŞAATI DEVAM EDEN 1 NOLU ÜNİTESİNİN İLK BÜYÜK BOYUTLU EKİPMANI SAHAYA ULAŞTI

Nükleer güvenliğin en önemli ekipmanlarından olan -"Kor Tutucu"- inşaat sahasına ulaştı.

Devamı


24.07.2019

AKKUYU NGS İNŞAAT SAHASINDA ROSATOM DEVLET KURULUŞU GENEL MÜDÜRÜ ALEKSEİ LİHAÇEV İLE T.C. ENERJİ VE TABİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ ARASINDA İŞ GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Ziyaret kapsamında, AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ile Rus "Konzern Titan-2" A.Ş. ile Türk inşaat şirketi olan IC İçtas İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığıyla kurulan ortak şirket arasında EPC Sözleşmesi imzalandı.

Devamı


28.06.2019

GÜLNAR'DA “WILD EDENS: TURKEY” BELGESELİNİN ÖZEL GÖSTERİMİ YAPILDI

27 Haziran’da Gülnar Kültür Merkezi’nde (Mersin İli, Türkiye), Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından hayata geçirilen Wild Edens: Turkey (Vahşi Cennetler: Türkiye) belgeselinin özel gösterimi yapıldı. Gösterim ROSATOM ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından düzenlendi.

Devamı


22.05.2019

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Çalışanları “Yılın İnsanı. Rosatom -2018” yarışmasında ödül kazananlar arasında yer aldılar

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. çalışanları ilk defa, “Yılın İnsanı. Rosatom” sektör içi programına katıldı. Çok aşamalı eleme sonunda iki Şirket çalışanları “Yılın İnsanı. Rosatom -2018” yarışmasında finale kalanlar arasında yer aldı.

Devamı


24.04.2019

Akkuyu Nükleer A.Ş. Proje Yönetim Metodolojisi Kıdemli Uzmanı Sergei Malozemov Rusya genelinde düzenlenen “Proje Yöneticisi-2019” açık yarışmasının "Proje Yönetim Eksperliği" dalında birinciliği elde etti

Yarışma, Ryazan Bölgesi hükümeti ve “Sovnet” Proje Yönetim Birliği desteğiyle Proje Yönetimi Ajansı tarafından düzenlenmiş olup hedefleri arasında Rusya Federasyonu kurum ve kuruluşlarında proje yönetimi alanında en iyi uygulamaların paylaşılması, proje kültürünün geliştirilmesi, proje yönetimi uzmanlarının itibarının yükseltilmesi, proje yöneticileri topluluğunun bilgi ve değerlerinin çoğalmasına katkı sağlaması yer almaktadır.

Devamı


24.04.2019

AKKUYU NÜKLEER Şirketi, 11.Uluslararası ATOMEKSPO-2019 Forumuna katıldı

ATOMEKSPO Forumu, 15-16 Nisan 2019 tarihleri arasında Soçi kentinde, rekor sayıda katılımcının-3500 nükleer alanı uzmanlarının, şirket yöneticilerinin, bilim adamlarının, pazarlama uzmanlarının, basın ve yayın mensuplarının ve dünyanın 74 ülkesinin belediye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. ATOMEKSPO-2019, güncel konuların ele alındığı ve dünya nükleer endüstrisindeki trendlerin belirlendiği büyük bir iş platformunu oluşturmasının yanı sıra yılın en önemli etkinliği olmuştur.

Devamı


24.04.2019

Türkiye Cumhuriyeti temsilcilerinden oluşan heyet Soçi'deki ATOMEXPO-2019 forumuna ve Leningrad NGS teknik ziyaretine katıldı

Türkiye'de bir ilk olan Akkuyu Nükleer Güç Santralinin inşa edileceği Mersin ilinden gelen heyet, Rusya ziyareti sırasında 11.Uluslararası ATOMEXPO-2019 Forumu'na ve Leningrad NGS teknik gezisine katıldı.

Devamı


03.04.2019

1’inci Ünitenin temel atma törenin birinci yıl dönümüydü

3 Nisan 2019, Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinde 1’inci Ünitenin temel atma törenin birinci yıl dönümüydü. Projenin inşaat aşamasının birinci yılında elde edilen başarılar, Rusya ile Türkiye arasında ülkedeki ilk nükleer güç santralinin inşası için gerçekleştirilen verimli işbirliğinin göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Devamı


14.03.2019

Akkuyu NGS Sahasında 1. Güç Ünitesi Temel Plakası Beton Dökme Çalışmaları Tamamlandı

08 Mart 2019 tarihinde Türkiye’nin ilk nükleer güç santraline ait 1. güç ünitesinin temel plakasının beton dökme çalışmaları tamamlandı.

Devamı


11.03.2019

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları Runatolia- 2019 Maratonu’na katıldı

Antalya’nın fethinin 812. Yıldönümü kutlamaları kapsamında 13.sü düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’ düzenlendi.10 bin kişinin katıldığı maratonda Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları da yer aldı.

Devamı


11.03.2019

İstanbul’da düzenlenen VI. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi kapsamında Rosatom ve AKKUYU NÜKLEER tarafından Akkuyu NGS projesi tedarikçileri için seminer düzenlendi

5 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 6’ıncı Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi (INPPS Expo) kapsamında, Rosatom Devlet Kuruluşu ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Proje Şirketi tarafından, Akkuyu NGS projesi tedarikçilerine yönelik bir seminer düzenlendi.

Devamı


07.03.2019

AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ Genç Çalışanlarımızın Stratejik Oturumu Kapsamında, Şirket Gençlik Politikasını Geliştirme Programını Görüştü

AKKUYU NÜKLEER Uluslararası Gençlik Konseyi'nin ilk stratejik oturumu Ankara'da yapıldı. Stratejik oturumun organizatörü Şirketin Uluslararası Gençlik Konseyi oldu.

Devamı


04.03.2019

Anastasia ZOTEEVA, AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ Genel Müdürü olarak atandı

Anastasia ZOTEEVA, Şubat 2019’da AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ Genel Müdürü görevine atanmıştır.

Devamı


22.02.2019

50’yi aşkın diplomalı Türk uzman AKKUYU NÜKLEER Şirketi’nde işe başlayacaklar

Rusya Federasyonu Ulusal Nükleer Araştırmalar Enstitüsü Moskova Fizik Mühendisliği Üniversitesinde (NRNU MEPhI) nükleer eğitim almak üzere Rusya Federasyonu’na gönderilen ikinci Türk öğrenci kafilesine Moskova’da, diplomaları takdim edildi. Diplomalarını alan mezunlar arasında Vietnam ve Moğolistan gelen öğrenciler de vardı. Resmi diploma töreninde NRNU MEPhI Üniversitesi rektörü Mikhail Strikhanov, Türkiye Büyükelçiliği temsilcileri ve diğer saygın konuklar yer aldı.

Devamı


15.02.2019

“Atomiada -2019”da AKKUYU NÜKLEER A.Ş. mini futbol takımı bronz madalya sahibi oldu

Rusya’da, nükleer enerji , sanayi ve bilim alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında 10.su düzenlenen kış olimpiyat oyunları “Atomiada -2019”’un 2. etap müsabakaları yapıldı. Yarışmaya ilk kez AKKUYU NÜKLEER A.Ş (Türkiye) çalışanları katıldı. Şirket temsilcileri mini futbol, kayak ve satranç olmak üzere üç farklı dalda yarıştılar.

Devamı


22.01.2019

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki çocuklar Rosatom Devlet Kuruluşu’nun “Akıllı Tatil” uluslararası programına katıldılar

“Solnyshko” kampı bazında Lesnoy şehrinde “Rosatom Okulu” ile düzenlenen “X. Uluslararası Akıllı Tatiller” sona erdi.

Devamı


2011-2018 yıllarına ait Basın Bültenleri Arşivi