Haberleri

08.10.2020

RUS COĞRAFYA TOPLULUĞU GENÇLİK KULÜBÜ TEMSİLCİLERİ SİLİFKEDE OKUL ZİYARETİNDE BULUNDU

Rus Coğrafya Topluluğu (RGO) Gençlik Kulübü temsilcilerinin, Özel Moskova Milletlerarası Okulu'nun (ÖMMO) Silifke şubesine ziyareti sırasında kulübün faaliyetleri anlatıldı ve öğrenciler, geziye davet edildi.

 

Ziyaret kapsamında, öğrencilere coğrafya dersi verildi ve en ilginç projeler hakkında sunum yapıldı.

 

Öğrenciler, RGO Gençlik Kulübü ile "Ocean" Rusya Çocuk Merkezi, "Artek", "Orlyonok" ve "Smena" gibi uluslararası çocuk kamplarında tatil yapıyor. RGO Gençlik Kulübü temsilcileri, uluslararası staj programlarına katılıyor. Gruplar geçtiğimiz günlerde Sırbistan ve Çin'e ziyarette bulundu. Öğrenciler, turistik gezilerde ülke çapında yarış, kaya tırmanışı ve oryantiring aşamalarından oluşan coğrafi triatlon yarışına katılıyor. Yürüyüş parkurları ve koruma altındaki alanlar, çevresel gönüllülük ve su kaynaklarının iyileştirilmesini kapsayan ekoturizm, RGO'da özel bir yere sahiptir. RGO Gençlik Kulübü temsilcileri, ayrıca karst ve mağara gezileri düzenliyor; yeni mağaralardaki yürüyüş ve keşif turlarına katılıyorlar. ÖMMO öğrencileri de kendilerini öncü gibi hissetmeye ve keşif gezilerine katılmaya davet edildi.

 

RGO aktivistlerince, çocuklara eğitici bir test uygulandı. Çocuklara toplum temsilcilerinin daha önce gerçekleştirdiği coğrafi faaliyetlerle ilgili imla soruları soruldu. 11 Kasım tarihinde dördüncüsü gerçekleştirilecek olan imla çalışmasına ÖMMO öğrencileri de katılacak.

 

Silifke'deki okulu ziyaret eden RGO Gençlik Kulübü temsilcileri, Alanya ve Mersin'in tarihi mekanlarıyla buluşurken; Yalan Dünya ve Gilindire mağaraları, Anamurium antik kenti ve Mamure Kalesi ziyaret edildi.

 

ÖMMO Müdürü Lyubov Dukelskaya, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Okulumuzda, çocuklarımızın çok yönlü gelişimine özel önem veriyoruz. Ders çalışmak elbette gerekli, ancak sadece sınıfta oturarak dünyayı tanıyamazsınız. Bu nedenle, öğrencilerimizde seyahat etme ve keşfetme arzusunu uyandırmaları için RGO Gençlik Kulübü'nden gençleri davet ettik! Okulumuzda, ufuklarını genişletmek için çocukların yeni kültürlere ve geleneklere ilgi duymalarını sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız RGO projelerine katılırsa çok mutlu oluruz!"