Sayın iş ortaklarımız, Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi’nin Mustafa Kemal Mahallesi, 2159. Sokak № 14 Söğütözü, Çankaya/Ankara, 06510 adresinde bulunan ofisimiz taşınma aşamasında olduğunu sizlere bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni ofisimiz 06 Mart 2020 tarihinden itibaren Mahall Ankara, Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, B Blok 274/7 Kat: 11 No: 117 Çankaya / Ankara, 06530 adresinde hizmet vermeye başlayacaktır.

Yolsuzlukla Mücadele

Yolsuzluk Vakaları Hakkında İhbar İçin Danışma Hattı

 

Eğer Akkuyu Nükleer A.Ş. ve Rosatom Devlet Kuruluşu’nun mülkiyet ve diğer hakları ile meşru çıkarlarını ihlal eden yolsuzluk suçlarının ve eylemlerin Akkuyu Nükleer A.Ş. ve Rosatom Devlet Kuruluşu’nun (nükleer kuruluşlar dahil) çalışanları tarafından yapıldığından (hazırlandığından) haberiniz varsa, danışma hattının özel iletişim kanallarını kullanarak olayları ihbar edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz iletişim kanalları:

 

- AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin elektronik posta adresi;

 

- Rosatom Devlet Kuruluşu’nun elektronik posta adresi;

 

- Rosatom Devlet Kuruluşu’nun telefon numarası: 8 (800) 100 0707 (çok kanallı, 24 saat, Rusya Federasyonu’nun her noktasından ücretsiz; Türkiye Cumhuriyeti’nden 007 (800) 100 07 07).

 

- Posta yoluyla gönderiler için adres:

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.:
Mustafa Kemal Mahallesi, 2159 Sokak No.: 14 Söğütözü, Çankaya, 06510 Ankara;

 

Rosatom Devlet Kuruluşu:
Moskova, 119017, PO box 226, Rosatom Devlet Kuruluşu Varlık Koruma Departmanı.

 

Not:

1. Sıralanan iletişim kanalları, sadece Rosatom Devlet Kuruluşu Varlık Koruma Departmanı’na ve Akkuyu Nükleer A.Ş. Güvenlik Bölümü’ne bağlanır.

2. Arama yapanlara her ihbarın bağımsız olarak inceleneceği ve ihbar kaynağının açıklanmayacağı taahhüt edilir.

3. Anonim ihbarlar kabul edilir.

4. Yolsuzluk suçları ve diğer suçlar arasında; rüşvet alma, rüşvet verme, görevi kötüye kullanma, ticari rüşvet, özel kişinin kendisi veya üçüncü kişiler için para, değerli varlıklar, başkaca mülkler veya mülki hizmetler şeklinde kazanç elde etmek amacıyla yetkisini şirketin ve devletin meşru çıkarlarının aleyhinde yasalara aykırı biçimde kullanması ya da bu tür faydaların söz konusu kişiye diğer özel kişiler tarafından kanunsuz olarak sağlanması, ayrıca yukarıda sıralanan eylemlerin tüzel kişi adına veya yararına yapılması ve/veya yetkililerin aldığı ve Akkuyu Nükleer A.Ş. ile Rosatom Devlet Kuruluşu’nun (nükleer kuruluşlar dahil) haklarını ve meşru çıkarlarını etkileyen kararları veya diğer eylemleri (eylemsizliği) yer alır.

 

Rusya Federasyonu mevzuatı


Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı


Rosatom Devlet Kuruluşu’nun normatif düzenlemeleri


AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin Normatif Düzenlemeleri